Lohkankássa

Girjerájus skuvlii uhca sturrodagas!

Hálidehpetgo luohkkáseattet lohkamuša, mii heive máŋggabealat ja sierra dási lohkkiide?

Girjerádjosis lea vejolaš diŋgot Lohkankássa skuvlii dahjege din sávaldagaid mielde moadde girjekássa luoikkahit. Kássat sáhttet sisttisdoallat omd. earálágan máinnastangirjjálašvuođa dahe vaikkoba muhtun temái laktáseaddji diehtogirjjiid. Lohkankássa lea earenoamáš vuohki lásihit ohppiid lohkanmovtta, dat álkidahttá gávdnat heivvolaš girjjiid ja oažžut lássigálduid doarjut fenomena vuođul dahkkon prošeavttaid!

 

Diŋgo kássaid áiggil, millosit guokte vahku ovdal go don dárbbašat daid.

Sáhtát diŋgot kássaid skoviin, mii gávdno liŋkka duohkin. Kássa luoikkahanáigi lea 6 vahku.

Kirjasto

Kesäaukioloajat

ma, ke ja to    11 - 18
ti ja pe             10 - 16

Omatoimiaika

ma–su klo 7–21 palveluaikojen ulkopuolella

Yhteystiedot

Muonion kunnankirjasto

Pirkantie 3
PL  52
99301 Muonio
kirjasto@muonio.fi

lainaus  040 356 6254
kirjastoauto 0400 398 219

Henkilökunta

Paula Löppönen
kirjastonjohtaja-kulttuuriohjaaja

Marja Alatalo
vs. kirjastonjohtaja-kulttuuriohjaaja 27.5.2019 alkaen
040 489 5110
marja.alatalo@muonio.fi

Nina Maria Veini
autokirjastonhoitaja
0400 398 219
nina.veini@muonio.fi

Kari Ylitalo
kirjastoautonkuljettaja-virkailija
0400 398 219
kari.ylitalo@muonio.fi

Ada-Maria Rantatalo
kirjastovirkailija
0400 398 219
ada-maria.rantatalo@muonio.fi

Vertti Barkholm
nuorisotyöntekijä-kirjastovirkailija
040 489 5193
vertti.barkholm@muonio.fi