Yhteystiedot

129 hakutulosta
Nimi Tehtävänimike Sähköpostiosoite Puhelinnumero
Airaksinen Sirpa toimistosihteeri sirpa.airaksinen@muonio.fi 040 489 5107
Reponiemi Ville kiinteistönhoitaja ville.reponiemi@muonio.fi 040 846 7810
Vanhapiha Jorma kiinteistönhoitaja jorma.vanhapiha@muonio.fi 040 843 6015
Yliniemi Janne kiinteistönhoitaja janne.yliniemi@muonio.fi 040 358 5953
Kuru Anja siistijä anja.kuru@muonio.fi 040 489 5177
Kettunen Anni Hyvinvointikoordinaattori anni.kettunen@muonio.fi 040 489 5102
Kuisma Tuija siistijä tuija.kuisma@muonio.fi 040 489 5145
Keskuskeittiö keskuskeittio@muonio.fi 040 489 5122
Muotka Kaisa ravitsemispäällikkö anna-kaisa.muotka@muonio.fi 040 489 5121
Holck Aapo vesilaitos aapo.holck@muonio.fi 040 846 1553
Vanhapiha Tuula siistijä tuula.vanhapiha@muonio.fi 040 489 5178
Sieppi Tarmo kirvesmies tarmo.sieppi@muonio.fi 040 489 5148
Tammilehto Jussi-Pekka elinvoimajohtaja jussi-pekka.tammilehto@muonio.fi 0400 398 062
Muotka Jaakko kunnanrakennusmestari jaakko.muotka@muonio.fi 040 516 0790
Vainio Juha rakennusmestari juha.vainio@muonio.fi 040 489 5185
Kauppinen Heikki luonnonvarapäällikkö heikki.kauppinen@muonio.fi 0400 823 471
Virkkunen Sari toimistosihteeri sari.virkkunen@muonio.fi 040 489 5106
Reponiemi Tarja siistijä tarja.reponiemi@muonio.fi 040 489 5174
Muotka Joa vesilaitos joa.muotka@muonio.fi 0400 692 822
Kuru Tonja siistijä tonja.kuru@muonio.fi 040 489 5120
Talonmiespäivystys 040 836 3396
Kuru Marja-Leena siistijä marja-leena.kuru@muonio.fi 040 489 5189
Kylä-Kaila Kaisa vt. kehittämispäällikkö kaisa.kyla-kaila@muonio.fi 040 489 5153
Kannasvuo Sari toimistosihteeri sari.kannasvuo@muonio.fi 040 489 5103
Korhonen Jukka Kunnanvaltuuston puheenjohtaja jukka.korhonen@muonio.fi 040 489 5191
Friman Mirja toimistosihteeri mirja.friman@muonio.fi 040 489 5101
Rauhala Elli toimistosihteeri elli.rauhala@muonio.fi 040 489 5104
Back-Tolonen Minna Kunnanhallituksen puheenjohtaja minna.back-tolonen@muonio.fi 040 489 5192
Rantakokko Katri vs. kunnanjohtaja katri.rantakokko@muonio.fi 040 185 5454, 0400 477 723
Pinola Matti vs. hallintojohtaja matti.pinola@muonio.fi 040 489 5183
Hietala Merja talouspäällikkö merja.hietala@muonio.fi 040 821 2835
Luhtaanmäki Aira toimistosihteeri aira.luhtaanmaki@muonio.fi 040 489 5150
Niemelä Piia sosiaaliohjaaja piia.niemela@muonio.fi 040 614 7439
Vuollo-Uusisalmi Päivi sosiaaliohjaaja paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi 040 489 5152
Ylitalo Heidi erityisohjaaja heidi.ylitalo@muonio.fi 040 489 5109
Muonion terveyskeskus vaihde Muonion-Enontekiön perusterveydenhuolto muonio-enontekio.kirjaamo@lshp.fi 016 534 111 / 040 687 0364
Muonion terveyskeskus vuodeosasto Muonion-Enontekiön perusterveydenhuolto 040 714 2845
Hemminki Taija perhetyöntekijä taija.hemminki@muonio.fi 040 489 5157
Muotka Maria sosiaalityöntekijä maria.muotka@muonio.fi 040 569 1797
Rauhala Pirkko kehitysvammaohjaaja pirkko.rauhala@muonio.fi 040 489 5119
Virka-aikainen päivystys 040 489 5173
Waljus Lea palvelusuunnittelija lea.waljus@muonio.fi 040 724 4025
Muotka Henri vs. hyvinvointijohtaja henri.muotka@muonio.fi 040 489 5181
Niemelä-Muotka Elina toimistosihteeri elina.niemela-muotka@muonio.fi 040 489 5112
ICT-tuki palvelupiste@lapit.fi 0201 555 222
Sirkka Kati vt. tehostetun palveluasumisen vastaava kati.sirkka@muonio.fi 040 489 5184
Ojusniitty hoitajat 040 489 5182
Metsäniitty 4 hoitaja 4 / tiimi 3 / asunnot 16 - 25 040 152 6360
Marjapaikka osasto marjapaikka@muonio.fi 040 489 5117
Metsäniitty 3 hoitaja 3 / tiimi 2 / asunnot 11 - 15 vuorottelu ja päivähoito 040 669 1059
Metsäniitty 1 hoitaja 1 / tiimi 1 / asunnot 1 - 10 040 489 5161
Ojusniitty hoitajat 040 512 5778
Nykänen Annika ikäihmisten sairaanhoitaja / hyvinvointityöntekijä annika.nykanen@muonio.fi 040 645 2110
Marjapaikka osasto / asiakkaat 040 489 5118
Metsäniitty 2 hoitaja 2 / tiimi 1 / asunnot 1 - 10 040 489 5162
Kotipalvelu klo 8 - 20 lähihoitajat kotipalvelu@muonio.fi 040 489 5156
Korva Kati vt. avopalveluiden vastaava kati.korva@muonio.fi 040 489 5116
Metsäniitty 5 hoitaja 5 / tiimi 3 / asunnot 16 - 25 040 152 9773
Jama Jaana aineenopettaja jaana.jama@muonio.fi 040 489 5136
Pöyhtäri-Trøen Priitta vs. rehtori priitta.poyhtari-troen@muonio.fi 040 489 5133
Nikkonen Maija-Riitta toimistosihteeri maijariitta.nikkonen@muonio.fi 040 489 5124
Soutukorva Eliisa aineenopettaja, apulaisrehtori, ro (1. vk) eliisa.soutukorva@muonio.fi 040 489 5134
Matkailuneuvonta SEO Muonio Matkailuneuvonta info@muonio.fi 040 585 1864
Aamu- ja iltapäivähoito 040 489 5163
Päiväkoti Tunturihelmi, Hilla 040 489 5168
Löppönen Paula kirjastonjohtaja-kulttuuriohjaaja paula.lopponen@muonio.fi 040 489 5110
Päiväkoti Tunturihelmi, Mansikka 040 489 5114
Pouttu Heidi nuorisosihteeri heidi.pouttu@muonio.fi 040 592 9281
Pöyry Sanna-Mari etsivä nuorisotyöntekijä sanna-mari.poyry@muonio.fi 040 489 5167
Lappi Merikki sivistysjohtaja merikki.lappi@muonio.fi 040 489 5160
Yhteispohjoismainen kirjastoauto 0400 398 219
Kurki Leena varhaiskasvatusjohtaja leena.kurki@muonio.fi 040 489 5113
Päiväkoti Tunturihelmi, Vadelma 040 489 5115
Pöyskö Mari toimistosihteeri mari.poysko@muonio.fi 040 353 3424
Jaakkola Pihla liikuntasihteeri pihla.jaakkola@muonio.fi 040 489 5146
Regina Vesa liikunta-alueet vesa.regina@muonio.fi 0400 420 486
Päiväkoti Tunturihelmi, Puolukka 040 489 5165
Kirjasto lainaus lainaus 040 356 6254
Kuljetuspaja 040 725 1444
Muotka Annika vt. työllisyysvastaava annika.muotka@muonio.fi 040 187 8215
Fillaripaja 040 489 5194
Kirpputori 040 489 5143
Mediapaja 040 489 5142
Puupaja 040 489 5154
Rossi Jaana aineenopettaja jaana.rossi@muonio.fi 040 542 6823
Wallenius Inka luokanopettaja (5 A) inka.wallenius@muonio.fi 040 182 5453
Vaattovaara Paula aineenopettaja, ro (2. vk) paula.vaattovaara@muonio.fi 040 182 5810
Ylitalo Paula luokanopettaja (2 B) paula.ylitalo@muonio.fi 040 184 7633
Heikkilä Elisa luokanopettaja (5 A) elisa.heikkila@muonio.fi 040 184 0672
Kuukkanen Pirjo luokanopettaja (3. lk) pirjo.kuukkanen@muonio.fi 040 489 5128
Kuru Marja-Leena siistijä alakoulu marja-leena.kuru@muonio.fi 040 489 5189
Vuollo Jaana luokanopettaja (6 B) jaana.vuollo@muonio.fi 040 489 5175
Nikkonen Maija-Riitta toimistosihteeri maijariitta.nikkonen@muonio.fi 040 489 5124
Ruotsalainen Kaisa koulunuorisotyöntekijä kaisa.ruotsalainen@muonio.fi 040 188 4263
Raitanen Leena esikoulunopettaja leena.raitanen@muonio.fi 040 549 8189
Kärkölä Tytti koulunkäynninohjaaja tytti.karkola@muonio.fi 040 571 2037
Ilmola Elisa luokanopettaja (3. lk) elisa.ilmola@muonio.fi 040 621 4541
Andersen Raija kouluterveydenhoitaja raija.andersen@lshp.fi 040 824 5892
Vuollo Leena-Kaisa luokanopettaja (1 B) leena-kaisa.vuollo@muonio.fi 040 593 2751
Ropponen Mikael aineenopettaja, lv (9A) mikael.ropponen@muonio.fi 040 489 5135
Aikkila Tiina aineenopettaja, opo, lv (7 A) tiina.aikkila@muonio.fi 040 489 5131
Tuominen Heta aineenopettaja, lv (7 B) heta.tuominen@muonio.fi 040 489 5130
Saraste Natalia aineenopettaja, lv (8. lk) natalia.saraste@muonio.fi 040 489 5141
Kivinen Jenni aineenopettaja, lv (9B) jenni.kivinen@muonio.fi 040 485 5033
Muotka Kaisa apulaisjohtaja, luokanopettaja (4 A) kaisa.muotka@muonio.fi 040 489 5137
Mätäsaho Rauna luokanopettaja (5 B) rauna.matasaho@muonio.fi 040 489 5139
Paasonen Senni aineenopettaja senni.paasonen@muonio.fi 040 182 7300
Wallenius Inka luokanopettaja (6 A) inka.wallenius@muonio.fi 040 182 5453
Rantakokko Päivi perusopetuksen rehtori paivi.rantakokko@muonio.fi 040 489 5190
Saarinen Niko aineenopettaja, ro (3. vk) niko.saarinen@muonio.fi 040 489 5125
Vuollo-Uusisalmi Päivi koulukuraattori paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi 040 489 5152
Lantto Laura esikoulunopettaja laura.lantto@muonio.fi 040 489 5140
Mattila Anne siistijä alakoulu 040 489 5174
Niemi Jessica luokanopettaja (4 B) jessica.niemi@muonio.fi 040 596 1390
Ruokokoski Anu psykologi anu.ruokokoski@lshp.fi 040 824 5894
Naalisvaara Lassi luokanopettaja (1 A) lassi.naalisvaara@muonio.fi 040 489 5147
Perälä Saara erityisopettaja yläkoulu saara.perala@muonio.fi 040 489 5129
Pöyhtäri Soile erityisopettaja alakoulu soile.poyhtari@muonio.fi 040 489 5138
Kalliainen Sirkka aineenopettaja sirkka.kalliainen@muonio.fi 040 849 5126
Yliniemi Linda aineenopettaja linda.yliniemi@muonio.fi 040 485 9858
Jerisjärvi Mirka koulunkäynninohjaaja mirka.jerisjarvi@muonio.fi 040 632 8526
Nuutinen Päivi koulunkäynninohjaaja paivi.nuutinen@muonio.fi 040 198 4107
Soutukorva Johanna koulunkäynninohjaaja johanna.soutukorva@muonio.fi 040 575 6879
Spåra Anne koulunkäynninohjaaja anne.spåra@muonio.fi 040 191 6217
Kuisma Tuija siistijä yläkoulu tuija.kuisma@muonio.fi 040 489 5145
Liikamaa Johanna yhtenäiskoulun keittiö johanna.liikamaa@muonio.fi 040 725 1281
Koivisto Merja yhtenäiskoulun keittiö merja.koivisto@muonio.fi 040 612 5564
Pöykkö Seija luokanopettaja (2 A) seija.poykko@muonio.fi 040 489 5169
Ranta Minna aineenopettaja minna.ranta@muonio.fi 040 830 9563

Airaksinen Sirpa

toimistosihteeri

040 489 5107

sirpa.airaksinen@muonio.fi

Reponiemi Ville

kiinteistönhoitaja

040 846 7810

ville.reponiemi@muonio.fi

Vanhapiha Jorma

kiinteistönhoitaja

040 843 6015

jorma.vanhapiha@muonio.fi

Yliniemi Janne

kiinteistönhoitaja

040 358 5953

janne.yliniemi@muonio.fi

Kuru Anja

siistijä

040 489 5177

anja.kuru@muonio.fi

Kettunen Anni

Hyvinvointikoordinaattori

040 489 5102

anni.kettunen@muonio.fi

Kuisma Tuija

siistijä

040 489 5145

tuija.kuisma@muonio.fi

Muotka Kaisa

ravitsemispäällikkö

040 489 5121

anna-kaisa.muotka@muonio.fi

Holck Aapo

vesilaitos

040 846 1553

aapo.holck@muonio.fi

Vanhapiha Tuula

siistijä

040 489 5178

tuula.vanhapiha@muonio.fi

Sieppi Tarmo

kirvesmies

040 489 5148

tarmo.sieppi@muonio.fi

Tammilehto Jussi-Pekka

elinvoimajohtaja

0400 398 062

jussi-pekka.tammilehto@muonio.fi

Muotka Jaakko

kunnanrakennusmestari

040 516 0790

jaakko.muotka@muonio.fi

Vainio Juha

rakennusmestari

040 489 5185

juha.vainio@muonio.fi

Kauppinen Heikki

luonnonvarapäällikkö

0400 823 471

heikki.kauppinen@muonio.fi

Virkkunen Sari

toimistosihteeri

040 489 5106

sari.virkkunen@muonio.fi

Reponiemi Tarja

siistijä

040 489 5174

tarja.reponiemi@muonio.fi

Muotka Joa

vesilaitos

0400 692 822

joa.muotka@muonio.fi

Kuru Tonja

siistijä

040 489 5120

tonja.kuru@muonio.fi

Talonmiespäivystys

040 836 3396

Kuru Marja-Leena

siistijä

040 489 5189

marja-leena.kuru@muonio.fi

Kylä-Kaila Kaisa

vt. kehittämispäällikkö

040 489 5153

kaisa.kyla-kaila@muonio.fi

Kannasvuo Sari

toimistosihteeri

040 489 5103

sari.kannasvuo@muonio.fi

Korhonen Jukka

Kunnanvaltuuston puheenjohtaja

040 489 5191

jukka.korhonen@muonio.fi

Friman Mirja

toimistosihteeri

040 489 5101

mirja.friman@muonio.fi

Rauhala Elli

toimistosihteeri

040 489 5104

elli.rauhala@muonio.fi

Back-Tolonen Minna

Kunnanhallituksen puheenjohtaja

040 489 5192

minna.back-tolonen@muonio.fi

Rantakokko Katri

vs. kunnanjohtaja

040 185 5454, 0400 477 723

katri.rantakokko@muonio.fi

Pinola Matti

vs. hallintojohtaja

040 489 5183

matti.pinola@muonio.fi

Hietala Merja

talouspäällikkö

040 821 2835

merja.hietala@muonio.fi

Luhtaanmäki Aira

toimistosihteeri

040 489 5150

aira.luhtaanmaki@muonio.fi

Niemelä Piia

sosiaaliohjaaja

040 614 7439

piia.niemela@muonio.fi

Vuollo-Uusisalmi Päivi

sosiaaliohjaaja

040 489 5152

paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi

Ylitalo Heidi

erityisohjaaja

040 489 5109

heidi.ylitalo@muonio.fi

Muonion terveyskeskus vaihde

Muonion-Enontekiön perusterveydenhuolto

016 534 111 / 040 687 0364

muonio-enontekio.kirjaamo@lshp.fi

Muonion terveyskeskus vuodeosasto

Muonion-Enontekiön perusterveydenhuolto

040 714 2845

Hemminki Taija

perhetyöntekijä

040 489 5157

taija.hemminki@muonio.fi

Muotka Maria

sosiaalityöntekijä

040 569 1797

maria.muotka@muonio.fi

Rauhala Pirkko

kehitysvammaohjaaja

040 489 5119

pirkko.rauhala@muonio.fi

Virka-aikainen päivystys

040 489 5173

Waljus Lea

palvelusuunnittelija

040 724 4025

lea.waljus@muonio.fi

Muotka Henri

vs. hyvinvointijohtaja

040 489 5181

henri.muotka@muonio.fi

Niemelä-Muotka Elina

toimistosihteeri

040 489 5112

elina.niemela-muotka@muonio.fi

Sirkka Kati

vt. tehostetun palveluasumisen vastaava

040 489 5184

kati.sirkka@muonio.fi

Ojusniitty

hoitajat

040 489 5182

Metsäniitty 4

hoitaja 4 / tiimi 3 / asunnot 16 - 25

040 152 6360

Marjapaikka

osasto

040 489 5117

marjapaikka@muonio.fi

Metsäniitty 3

hoitaja 3 / tiimi 2 / asunnot 11 - 15 vuorottelu ja päivähoito

040 669 1059

Metsäniitty 1

hoitaja 1 / tiimi 1 / asunnot 1 - 10

040 489 5161

Ojusniitty

hoitajat

040 512 5778

Nykänen Annika

ikäihmisten sairaanhoitaja / hyvinvointityöntekijä

040 645 2110

annika.nykanen@muonio.fi

Marjapaikka

osasto / asiakkaat

040 489 5118

Metsäniitty 2

hoitaja 2 / tiimi 1 / asunnot 1 - 10

040 489 5162

Kotipalvelu klo 8 - 20

lähihoitajat

040 489 5156

kotipalvelu@muonio.fi

Korva Kati

vt. avopalveluiden vastaava

040 489 5116

kati.korva@muonio.fi

Metsäniitty 5

hoitaja 5 / tiimi 3 / asunnot 16 - 25

040 152 9773

Jama Jaana

aineenopettaja

040 489 5136

jaana.jama@muonio.fi

Pöyhtäri-Trøen Priitta

vs. rehtori

040 489 5133

priitta.poyhtari-troen@muonio.fi

Nikkonen Maija-Riitta

toimistosihteeri

040 489 5124

maijariitta.nikkonen@muonio.fi

Soutukorva Eliisa

aineenopettaja, apulaisrehtori, ro (1. vk)

040 489 5134

eliisa.soutukorva@muonio.fi

Matkailuneuvonta SEO Muonio

Matkailuneuvonta

040 585 1864

info@muonio.fi

Aamu- ja iltapäivähoito

040 489 5163

Päiväkoti Tunturihelmi, Hilla

040 489 5168

Löppönen Paula

kirjastonjohtaja-kulttuuriohjaaja

040 489 5110

paula.lopponen@muonio.fi

Päiväkoti Tunturihelmi, Mansikka

040 489 5114

Pouttu Heidi

nuorisosihteeri

040 592 9281

heidi.pouttu@muonio.fi

Pöyry Sanna-Mari

etsivä nuorisotyöntekijä

040 489 5167

sanna-mari.poyry@muonio.fi

Lappi Merikki

sivistysjohtaja

040 489 5160

merikki.lappi@muonio.fi

Yhteispohjoismainen kirjastoauto

0400 398 219

Kurki Leena

varhaiskasvatusjohtaja

040 489 5113

leena.kurki@muonio.fi

Päiväkoti Tunturihelmi, Vadelma

040 489 5115

Pöyskö Mari

toimistosihteeri

040 353 3424

mari.poysko@muonio.fi

Jaakkola Pihla

liikuntasihteeri

040 489 5146

pihla.jaakkola@muonio.fi

Regina Vesa

liikunta-alueet

0400 420 486

vesa.regina@muonio.fi

Päiväkoti Tunturihelmi, Puolukka

040 489 5165

Kirjasto lainaus

lainaus

040 356 6254

Kuljetuspaja

040 725 1444

Muotka Annika

vt. työllisyysvastaava

040 187 8215

annika.muotka@muonio.fi

Fillaripaja

040 489 5194

Kirpputori

040 489 5143

Mediapaja

040 489 5142

Puupaja

040 489 5154

Rossi Jaana

aineenopettaja

040 542 6823

jaana.rossi@muonio.fi

Wallenius Inka

luokanopettaja (5 A)

040 182 5453

inka.wallenius@muonio.fi

Vaattovaara Paula

aineenopettaja, ro (2. vk)

040 182 5810

paula.vaattovaara@muonio.fi

Ylitalo Paula

luokanopettaja (2 B)

040 184 7633

paula.ylitalo@muonio.fi

Heikkilä Elisa

luokanopettaja (5 A)

040 184 0672

elisa.heikkila@muonio.fi

Kuukkanen Pirjo

luokanopettaja (3. lk)

040 489 5128

pirjo.kuukkanen@muonio.fi

Kuru Marja-Leena

siistijä alakoulu

040 489 5189

marja-leena.kuru@muonio.fi

Vuollo Jaana

luokanopettaja (6 B)

040 489 5175

jaana.vuollo@muonio.fi

Nikkonen Maija-Riitta

toimistosihteeri

040 489 5124

maijariitta.nikkonen@muonio.fi

Ruotsalainen Kaisa

koulunuorisotyöntekijä

040 188 4263

kaisa.ruotsalainen@muonio.fi

Raitanen Leena

esikoulunopettaja

040 549 8189

leena.raitanen@muonio.fi

Kärkölä Tytti

koulunkäynninohjaaja

040 571 2037

tytti.karkola@muonio.fi

Ilmola Elisa

luokanopettaja (3. lk)

040 621 4541

elisa.ilmola@muonio.fi

Andersen Raija

kouluterveydenhoitaja

040 824 5892

raija.andersen@lshp.fi

Vuollo Leena-Kaisa

luokanopettaja (1 B)

040 593 2751

leena-kaisa.vuollo@muonio.fi

Ropponen Mikael

aineenopettaja, lv (9A)

040 489 5135

mikael.ropponen@muonio.fi

Aikkila Tiina

aineenopettaja, opo, lv (7 A)

040 489 5131

tiina.aikkila@muonio.fi

Tuominen Heta

aineenopettaja, lv (7 B)

040 489 5130

heta.tuominen@muonio.fi

Saraste Natalia

aineenopettaja, lv (8. lk)

040 489 5141

natalia.saraste@muonio.fi

Kivinen Jenni

aineenopettaja, lv (9B)

040 485 5033

jenni.kivinen@muonio.fi

Muotka Kaisa

apulaisjohtaja, luokanopettaja (4 A)

040 489 5137

kaisa.muotka@muonio.fi

Mätäsaho Rauna

luokanopettaja (5 B)

040 489 5139

rauna.matasaho@muonio.fi

Paasonen Senni

aineenopettaja

040 182 7300

senni.paasonen@muonio.fi

Wallenius Inka

luokanopettaja (6 A)

040 182 5453

inka.wallenius@muonio.fi

Rantakokko Päivi

perusopetuksen rehtori

040 489 5190

paivi.rantakokko@muonio.fi

Saarinen Niko

aineenopettaja, ro (3. vk)

040 489 5125

niko.saarinen@muonio.fi

Vuollo-Uusisalmi Päivi

koulukuraattori

040 489 5152

paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi

Lantto Laura

esikoulunopettaja

040 489 5140

laura.lantto@muonio.fi

Mattila Anne

siistijä alakoulu

040 489 5174

Niemi Jessica

luokanopettaja (4 B)

040 596 1390

jessica.niemi@muonio.fi

Ruokokoski Anu

psykologi

040 824 5894

anu.ruokokoski@lshp.fi

Naalisvaara Lassi

luokanopettaja (1 A)

040 489 5147

lassi.naalisvaara@muonio.fi

Perälä Saara

erityisopettaja yläkoulu

040 489 5129

saara.perala@muonio.fi

Pöyhtäri Soile

erityisopettaja alakoulu

040 489 5138

soile.poyhtari@muonio.fi

Kalliainen Sirkka

aineenopettaja

040 849 5126

sirkka.kalliainen@muonio.fi

Yliniemi Linda

aineenopettaja

040 485 9858

linda.yliniemi@muonio.fi

Jerisjärvi Mirka

koulunkäynninohjaaja

040 632 8526

mirka.jerisjarvi@muonio.fi

Nuutinen Päivi

koulunkäynninohjaaja

040 198 4107

paivi.nuutinen@muonio.fi

Soutukorva Johanna

koulunkäynninohjaaja

040 575 6879

johanna.soutukorva@muonio.fi

Spåra Anne

koulunkäynninohjaaja

040 191 6217

anne.spåra@muonio.fi

Kuisma Tuija

siistijä yläkoulu

040 489 5145

tuija.kuisma@muonio.fi

Liikamaa Johanna

yhtenäiskoulun keittiö

040 725 1281

johanna.liikamaa@muonio.fi

Koivisto Merja

yhtenäiskoulun keittiö

040 612 5564

merja.koivisto@muonio.fi

Pöykkö Seija

luokanopettaja (2 A)

040 489 5169

seija.poykko@muonio.fi

Ranta Minna

aineenopettaja

040 830 9563

minna.ranta@muonio.fi