Yhteystiedot

129 hakutulosta
Nimi Tehtävänimike Sähköpostiosoite Puhelinnumero
Virkkunen Sari toimistosihteeri sari.virkkunen@muonio.fi 040 489 5106
Kuru Marja-Leena siistijä marja-leena.kuru@muonio.fi 040 489 5189
Airaksinen Sirpa toimistosihteeri sirpa.airaksinen@muonio.fi 040 489 5107
Vainio Juha rakennusmestari juha.vainio@muonio.fi 040 489 5185
Muotka Jaakko kunnanrakennusmestari jaakko.muotka@muonio.fi 040 516 0790
Kylä-Kaila Kaisa vt. kehittämispäällikkö kaisa.kyla-kaila@muonio.fi 040 489 5153
Kauppinen Heikki luonnonvarapäällikkö heikki.kauppinen@muonio.fi 0400 823 471
Kuru Tonja siistijä tonja.kuru@muonio.fi 040 489 5120
Yliniemi Janne kiinteistönhoitaja janne.yliniemi@muonio.fi 040 358 5953
Vanhapiha Jorma kiinteistönhoitaja jorma.vanhapiha@muonio.fi 040 843 6015
Reponiemi Ville kiinteistönhoitaja ville.reponiemi@muonio.fi 040 846 7810
Talonmiespäivystys 040 836 3396
Muotka Joa vesilaitos joa.muotka@muonio.fi 0400 692 822
Rimpiläinen Larissa Vesihuoltolaitoksen päällikkö, reittivastaava larissa.rimpilainen@muonio.fi 040 489 5105
Kettunen Anni Hyvinvointikoordinaattori anni.kettunen@muonio.fi 040 489 5102
Khomenkova Taisiia siistijä taisiia.khomenkova@muonio.fi 040 489 5174
Sieppi Tarmo kirvesmies tarmo.sieppi@muonio.fi 040 489 5148
Tammilehto Jussi-Pekka elinvoimajohtaja jussi-pekka.tammilehto@muonio.fi 0400 398 062
Vanhapiha Tuula siistijä tuula.vanhapiha@muonio.fi 040 489 5178
Kuru Anja siistijä anja.kuru@muonio.fi 040 489 5177
Kuisma Tuija siistijä tuija.kuisma@muonio.fi 040 489 5145
Keskuskeittiö keskuskeittio@muonio.fi 040 489 5122
Muotka Kaisa ravitsemispäällikkö anna-kaisa.muotka@muonio.fi 040 489 5121
Holck Aapo vesilaitos aapo.holck@muonio.fi 040 846 1553
Hietala Merja talouspäällikkö merja.hietala@muonio.fi 040 821 2835
Back Minna Kunnanhallituksen puheenjohtaja minna.back@muonio.fi 040 489 5192
Korhonen Jukka Kunnanvaltuuston puheenjohtaja jukka.korhonen@muonio.fi 040 489 5191
Friman Mirja toimistosihteeri mirja.friman@muonio.fi 040 489 5101
Rauhala Elli toimistosihteeri elli.rauhala@muonio.fi 040 489 5104
Pinola Matti vs. hallintojohtaja matti.pinola@muonio.fi 040 489 5183
Rantakokko Katri vs. kunnanjohtaja katri.rantakokko@muonio.fi 040 185 5454, 0400 477 723
Muonion terveyskeskus vuodeosasto Muonion-Enontekiön perusterveydenhuolto 040 714 2845
Muonion terveyskeskus vaihde Muonion-Enontekiön perusterveydenhuolto muonio-enontekio.kirjaamo@lshp.fi 016 534 111 / 040 687 0364
Vuollo-Uusisalmi Päivi sosiaaliohjaaja paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi 040 489 5152
Niemelä Piia sosiaaliohjaaja piia.niemela@muonio.fi 040 614 7439
Virka-aikainen päivystys 040 489 5173
Hemminki Taija perhetyöntekijä taija.hemminki@muonio.fi 040 489 5157
Luhtaanmäki Aira toimistosihteeri aira.luhtaanmaki@muonio.fi 040 489 5150
Yliniemi Taina toimistosihteeri taina.yliniemi@muonio.fi 040 489 5112
Muotka Henri vt. hyvinvointijohtaja henri.muotka@muonio.fi 040 489 5181
Waljus Lea palvelusuunnittelija lea.waljus@muonio.fi 040 724 4025
Muotka Maria sosiaalityöntekijä maria.muotka@muonio.fi 040 569 1797
Rauhala Pirkko kehitysvammaohjaaja pirkko.rauhala@muonio.fi 040 489 5119
ICT-tuki palvelupiste@lapit.fi 0201 555 222
Marjapaikka osasto / asiakkaat 040 489 5118
Sirkka Kati vt. tehostetun palveluasumisen vastaava kati.sirkka@muonio.fi 040 489 5184
Korva Kati vt. avopalveluiden vastaava kati.korva@muonio.fi 040 489 5116
Ojusniitty hoitajat 040 489 5182
Metsäniitty 1 hoitaja 1 / tiimi 1 / asunnot 1 - 10 040 489 5161
Metsäniitty 3 hoitaja 3 / tiimi 2 / asunnot 11 - 15 vuorottelu ja päivähoito 040 669 1059
Metsäniitty 4 hoitaja 4 / tiimi 3 / asunnot 16 - 25 040 152 6360
Metsäniitty 5 hoitaja 5 / tiimi 3 / asunnot 16 - 25 040 152 9773
Nykänen Annika ikäihmisten sairaanhoitaja / hyvinvointityöntekijä annika.nykanen@muonio.fi 040 645 2110
Marjapaikka osasto marjapaikka@muonio.fi 040 489 5117
Kotipalvelu klo 8 - 20 lähihoitajat kotipalvelu@muonio.fi 040 489 5156
Ojusniitty hoitajat 040 512 5778
Metsäniitty 2 hoitaja 2 / tiimi 1 / asunnot 1 - 10 040 489 5162
Nikkonen Maija-Riitta toimistosihteeri maijariitta.nikkonen@muonio.fi 040 489 5124
Soutukorva Eliisa aineenopettaja, apulaisrehtori, ro (1. vk) eliisa.soutukorva@muonio.fi 040 489 5134
Jama Jaana aineenopettaja jaana.jama@muonio.fi 040 489 5136
Pöyhtäri-Trøen Priitta vs. rehtori priitta.poyhtari-troen@muonio.fi 040 489 5133
Matkailuneuvonta SEO Muonio Matkailuneuvonta info@muonio.fi 040 585 1864
Päiväkoti Tunturihelmi, Mansikka 040 489 5114
Yhteispohjoismainen kirjastoauto 0400 398 219
Rantakokko Päivi vs. sivistysjohtaja paivi.rantakokko@muonio.fi 040 489 5160
Päiväkoti Tunturihelmi, Vadelma 040 489 5115
Pöyry Sanna-Mari etsivä nuorisotyöntekijä sanna-mari.poyry@muonio.fi 040 489 5167
Kirjasto lainaus lainaus 040 356 6254
Päiväkoti Tunturihelmi, Puolukka 040 489 5165
Regina Vesa liikunta-alueet vesa.regina@muonio.fi 0400 420 486
Jaakkola Pihla liikuntasihteeri pihla.jaakkola@muonio.fi 040 489 5146
Pouttu Heidi nuorisosihteeri heidi.pouttu@muonio.fi 040 592 9281
Kurki Leena varhaiskasvatusjohtaja leena.kurki@muonio.fi 040 489 5113
Pöyskö Mari toimistosihteeri mari.poysko@muonio.fi 040 353 3424
Aamu- ja iltapäivähoito 040 489 5163
Löppönen Paula kirjastonjohtaja-kulttuuriohjaaja paula.lopponen@muonio.fi 040 489 5110
Päiväkoti Tunturihelmi, Hilla 040 489 5168
Pyöräpaja 040 489 5194
Kuljetuspaja 040 725 1444
Kierrätyspaja 040 489 5154
Muotka Annika vt. työllisyysvastaava annika.muotka@muonio.fi 040 187 8215
Soutukorva Johanna koulunkäynninohjaaja johanna.soutukorva@muonio.fi 040 575 6879
Luoma Annika aineenopettaja annika.luoma@muonio.fi 040 485 9858
Mätäsaho Rauna luokanopettaja (5 B) rauna.matasaho@muonio.fi 040 489 5139
Paasonen Senni aineenopettaja senni.paasonen@muonio.fi 040 182 7300
Wallenius Inka luokanopettaja (6 A) inka.wallenius@muonio.fi 040 182 5453
Saarinen Niko aineenopettaja, ro (3. vk) niko.saarinen@muonio.fi 040 489 5125
Vuollo-Uusisalmi Päivi koulukuraattori paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi 040 489 5152
Lantto Laura esikoulunopettaja laura.lantto@muonio.fi 040 489 5140
Ranta Minna aineenopettaja minna.ranta@muonio.fi 040 830 9563
Wallenius Inka luokanopettaja (5 A) inka.wallenius@muonio.fi 040 182 5453
Mattila Anne siistijä alakoulu 040 489 5174
Ahjotuli Johanna kouluterveydenhoitaja johanna.ahjotuli@lshp.fi 040 824 5892
Ruokokoski Anu psykologi anu.ruokokoski@lshp.fi 040 824 5894
Naalisvaara Lassi luokanopettaja (1 A) lassi.naalisvaara@muonio.fi 040 489 5147
Rossi Jaana aineenopettaja jaana.rossi@muonio.fi 040 542 6823
Perälä Saara erityisopettaja yläkoulu saara.perala@muonio.fi 040 489 5129
Pöyhtäri Soile erityisopettaja alakoulu soile.poyhtari@muonio.fi 040 489 5138
Kärkölä Tytti koulunkäynninohjaaja tytti.karkola@muonio.fi 040 571 2037
Jerisjärvi Mirka koulunkäynninohjaaja mirka.jerisjarvi@muonio.fi 040 632 8526
Ilmola Elisa luokanopettaja (3. lk) elisa.ilmola@muonio.fi 040 621 4541
Raitanen Leena esikoulunopettaja leena.raitanen@muonio.fi 040 549 8189
Ruotsalainen Kaisa koulunuorisotyöntekijä kaisa.ruotsalainen@muonio.fi 040 188 4263
Vuollo Leena-Kaisa luokanopettaja (1 B) leena-kaisa.vuollo@muonio.fi 040 593 2751
Nuutinen Päivi koulunkäynninohjaaja paivi.nuutinen@muonio.fi 040 198 4107
Muotka Kaisa apulaisjohtaja, luokanopettaja (4 A) kaisa.muotka@muonio.fi 040 489 5137
Kuisma Tuija siistijä yläkoulu tuija.kuisma@muonio.fi 040 489 5145
Kalliainen Sirkka aineenopettaja sirkka.kalliainen@muonio.fi 040 489 5126
Heikkilä Mari luokanopettaja (4 B) mari.heikkila@muonio.fi 040 596 1390
Roimaa Hanna koulunkäynninohjaaja hanna.roimaa@muonio.fi 040 186 8089
Nikkonen Maija-Riitta toimistosihteeri maijariitta.nikkonen@muonio.fi 040 489 5124
Vuollo Jaana luokanopettaja (6 B) jaana.vuollo@muonio.fi 040 489 5175
Ranta Marianne koulunkäynninohjaaja marianne.ranta@muonio.fi 040 185 2352
Kuru Marja-Leena siistijä alakoulu marja-leena.kuru@muonio.fi 040 489 5189
Ropponen Mikael aineenopettaja, lv (9A) mikael.ropponen@muonio.fi 040 489 5135
Aikkila Tiina aineenopettaja, opo, lv (7 A) tiina.aikkila@muonio.fi 040 489 5131
Tuominen Heta aineenopettaja, lv (7 B) heta.tuominen@muonio.fi 040 489 5130
Liikamaa Johanna yhtenäiskoulun keittiö johanna.liikamaa@muonio.fi 040 725 1281
Saraste Natalia aineenopettaja, lv (8. lk) natalia.saraste@muonio.fi 040 489 5141
Kivinen Jenni aineenopettaja, lv (9B) jenni.kivinen@muonio.fi 040 485 5033
Kuukkanen Pirjo luokanopettaja (3. lk) pirjo.kuukkanen@muonio.fi 040 489 5128
Lehto Jonne erityisluokanopettaja jonne.lehto@muonio.fi 040 557 1496
Koivisto Merja yhtenäiskoulun keittiö merja.koivisto@muonio.fi 040 612 5564
Pöykkö Seija luokanopettaja (2 A) seija.poykko@muonio.fi 040 489 5169
Spåra Anne koulunkäynninohjaaja anne.spara@muonio.fi 040 191 6217
Yliniemi Linda vs. perusopetuksen rehtori linda.yliniemi@muonio.fi 040 489 5190
Heikkilä Elisa luokanopettaja (5 A) elisa.heikkila@muonio.fi 040 184 0672
Ylitalo Paula luokanopettaja (2 B) paula.ylitalo@muonio.fi 040 184 7633
Vaattovaara Paula aineenopettaja, ro (2. vk) paula.vaattovaara@muonio.fi 040 182 5810

Virkkunen Sari

toimistosihteeri

040 489 5106

sari.virkkunen@muonio.fi

Kuru Marja-Leena

siistijä

040 489 5189

marja-leena.kuru@muonio.fi

Airaksinen Sirpa

toimistosihteeri

040 489 5107

sirpa.airaksinen@muonio.fi

Vainio Juha

rakennusmestari

040 489 5185

juha.vainio@muonio.fi

Muotka Jaakko

kunnanrakennusmestari

040 516 0790

jaakko.muotka@muonio.fi

Kylä-Kaila Kaisa

vt. kehittämispäällikkö

040 489 5153

kaisa.kyla-kaila@muonio.fi

Kauppinen Heikki

luonnonvarapäällikkö

0400 823 471

heikki.kauppinen@muonio.fi

Kuru Tonja

siistijä

040 489 5120

tonja.kuru@muonio.fi

Yliniemi Janne

kiinteistönhoitaja

040 358 5953

janne.yliniemi@muonio.fi

Vanhapiha Jorma

kiinteistönhoitaja

040 843 6015

jorma.vanhapiha@muonio.fi

Reponiemi Ville

kiinteistönhoitaja

040 846 7810

ville.reponiemi@muonio.fi

Talonmiespäivystys

040 836 3396

Muotka Joa

vesilaitos

0400 692 822

joa.muotka@muonio.fi

Rimpiläinen Larissa

Vesihuoltolaitoksen päällikkö, reittivastaava

040 489 5105

larissa.rimpilainen@muonio.fi

Kettunen Anni

Hyvinvointikoordinaattori

040 489 5102

anni.kettunen@muonio.fi

Khomenkova Taisiia

siistijä

040 489 5174

taisiia.khomenkova@muonio.fi

Sieppi Tarmo

kirvesmies

040 489 5148

tarmo.sieppi@muonio.fi

Tammilehto Jussi-Pekka

elinvoimajohtaja

0400 398 062

jussi-pekka.tammilehto@muonio.fi

Vanhapiha Tuula

siistijä

040 489 5178

tuula.vanhapiha@muonio.fi

Kuru Anja

siistijä

040 489 5177

anja.kuru@muonio.fi

Kuisma Tuija

siistijä

040 489 5145

tuija.kuisma@muonio.fi

Muotka Kaisa

ravitsemispäällikkö

040 489 5121

anna-kaisa.muotka@muonio.fi

Holck Aapo

vesilaitos

040 846 1553

aapo.holck@muonio.fi

Hietala Merja

talouspäällikkö

040 821 2835

merja.hietala@muonio.fi

Back Minna

Kunnanhallituksen puheenjohtaja

040 489 5192

minna.back@muonio.fi

Korhonen Jukka

Kunnanvaltuuston puheenjohtaja

040 489 5191

jukka.korhonen@muonio.fi

Friman Mirja

toimistosihteeri

040 489 5101

mirja.friman@muonio.fi

Rauhala Elli

toimistosihteeri

040 489 5104

elli.rauhala@muonio.fi

Pinola Matti

vs. hallintojohtaja

040 489 5183

matti.pinola@muonio.fi

Rantakokko Katri

vs. kunnanjohtaja

040 185 5454, 0400 477 723

katri.rantakokko@muonio.fi

Muonion terveyskeskus vuodeosasto

Muonion-Enontekiön perusterveydenhuolto

040 714 2845

Muonion terveyskeskus vaihde

Muonion-Enontekiön perusterveydenhuolto

016 534 111 / 040 687 0364

muonio-enontekio.kirjaamo@lshp.fi

Vuollo-Uusisalmi Päivi

sosiaaliohjaaja

040 489 5152

paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi

Niemelä Piia

sosiaaliohjaaja

040 614 7439

piia.niemela@muonio.fi

Virka-aikainen päivystys

040 489 5173

Hemminki Taija

perhetyöntekijä

040 489 5157

taija.hemminki@muonio.fi

Luhtaanmäki Aira

toimistosihteeri

040 489 5150

aira.luhtaanmaki@muonio.fi

Yliniemi Taina

toimistosihteeri

040 489 5112

taina.yliniemi@muonio.fi

Muotka Henri

vt. hyvinvointijohtaja

040 489 5181

henri.muotka@muonio.fi

Waljus Lea

palvelusuunnittelija

040 724 4025

lea.waljus@muonio.fi

Muotka Maria

sosiaalityöntekijä

040 569 1797

maria.muotka@muonio.fi

Rauhala Pirkko

kehitysvammaohjaaja

040 489 5119

pirkko.rauhala@muonio.fi

Marjapaikka

osasto / asiakkaat

040 489 5118

Sirkka Kati

vt. tehostetun palveluasumisen vastaava

040 489 5184

kati.sirkka@muonio.fi

Korva Kati

vt. avopalveluiden vastaava

040 489 5116

kati.korva@muonio.fi

Ojusniitty

hoitajat

040 489 5182

Metsäniitty 1

hoitaja 1 / tiimi 1 / asunnot 1 - 10

040 489 5161

Metsäniitty 3

hoitaja 3 / tiimi 2 / asunnot 11 - 15 vuorottelu ja päivähoito

040 669 1059

Metsäniitty 4

hoitaja 4 / tiimi 3 / asunnot 16 - 25

040 152 6360

Metsäniitty 5

hoitaja 5 / tiimi 3 / asunnot 16 - 25

040 152 9773

Nykänen Annika

ikäihmisten sairaanhoitaja / hyvinvointityöntekijä

040 645 2110

annika.nykanen@muonio.fi

Marjapaikka

osasto

040 489 5117

marjapaikka@muonio.fi

Kotipalvelu klo 8 - 20

lähihoitajat

040 489 5156

kotipalvelu@muonio.fi

Ojusniitty

hoitajat

040 512 5778

Metsäniitty 2

hoitaja 2 / tiimi 1 / asunnot 1 - 10

040 489 5162

Nikkonen Maija-Riitta

toimistosihteeri

040 489 5124

maijariitta.nikkonen@muonio.fi

Soutukorva Eliisa

aineenopettaja, apulaisrehtori, ro (1. vk)

040 489 5134

eliisa.soutukorva@muonio.fi

Jama Jaana

aineenopettaja

040 489 5136

jaana.jama@muonio.fi

Pöyhtäri-Trøen Priitta

vs. rehtori

040 489 5133

priitta.poyhtari-troen@muonio.fi

Matkailuneuvonta SEO Muonio

Matkailuneuvonta

040 585 1864

info@muonio.fi

Päiväkoti Tunturihelmi, Mansikka

040 489 5114

Yhteispohjoismainen kirjastoauto

0400 398 219

Rantakokko Päivi

vs. sivistysjohtaja

040 489 5160

paivi.rantakokko@muonio.fi

Päiväkoti Tunturihelmi, Vadelma

040 489 5115

Pöyry Sanna-Mari

etsivä nuorisotyöntekijä

040 489 5167

sanna-mari.poyry@muonio.fi

Kirjasto lainaus

lainaus

040 356 6254

Päiväkoti Tunturihelmi, Puolukka

040 489 5165

Regina Vesa

liikunta-alueet

0400 420 486

vesa.regina@muonio.fi

Jaakkola Pihla

liikuntasihteeri

040 489 5146

pihla.jaakkola@muonio.fi

Pouttu Heidi

nuorisosihteeri

040 592 9281

heidi.pouttu@muonio.fi

Kurki Leena

varhaiskasvatusjohtaja

040 489 5113

leena.kurki@muonio.fi

Pöyskö Mari

toimistosihteeri

040 353 3424

mari.poysko@muonio.fi

Aamu- ja iltapäivähoito

040 489 5163

Löppönen Paula

kirjastonjohtaja-kulttuuriohjaaja

040 489 5110

paula.lopponen@muonio.fi

Päiväkoti Tunturihelmi, Hilla

040 489 5168

Pyöräpaja

040 489 5194

Kuljetuspaja

040 725 1444

Kierrätyspaja

040 489 5154

Muotka Annika

vt. työllisyysvastaava

040 187 8215

annika.muotka@muonio.fi

Soutukorva Johanna

koulunkäynninohjaaja

040 575 6879

johanna.soutukorva@muonio.fi

Luoma Annika

aineenopettaja

040 485 9858

annika.luoma@muonio.fi

Mätäsaho Rauna

luokanopettaja (5 B)

040 489 5139

rauna.matasaho@muonio.fi

Paasonen Senni

aineenopettaja

040 182 7300

senni.paasonen@muonio.fi

Wallenius Inka

luokanopettaja (6 A)

040 182 5453

inka.wallenius@muonio.fi

Saarinen Niko

aineenopettaja, ro (3. vk)

040 489 5125

niko.saarinen@muonio.fi

Vuollo-Uusisalmi Päivi

koulukuraattori

040 489 5152

paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi

Lantto Laura

esikoulunopettaja

040 489 5140

laura.lantto@muonio.fi

Ranta Minna

aineenopettaja

040 830 9563

minna.ranta@muonio.fi

Wallenius Inka

luokanopettaja (5 A)

040 182 5453

inka.wallenius@muonio.fi

Mattila Anne

siistijä alakoulu

040 489 5174

Ahjotuli Johanna

kouluterveydenhoitaja

040 824 5892

johanna.ahjotuli@lshp.fi

Ruokokoski Anu

psykologi

040 824 5894

anu.ruokokoski@lshp.fi

Naalisvaara Lassi

luokanopettaja (1 A)

040 489 5147

lassi.naalisvaara@muonio.fi

Rossi Jaana

aineenopettaja

040 542 6823

jaana.rossi@muonio.fi

Perälä Saara

erityisopettaja yläkoulu

040 489 5129

saara.perala@muonio.fi

Pöyhtäri Soile

erityisopettaja alakoulu

040 489 5138

soile.poyhtari@muonio.fi

Kärkölä Tytti

koulunkäynninohjaaja

040 571 2037

tytti.karkola@muonio.fi

Jerisjärvi Mirka

koulunkäynninohjaaja

040 632 8526

mirka.jerisjarvi@muonio.fi

Ilmola Elisa

luokanopettaja (3. lk)

040 621 4541

elisa.ilmola@muonio.fi

Raitanen Leena

esikoulunopettaja

040 549 8189

leena.raitanen@muonio.fi

Ruotsalainen Kaisa

koulunuorisotyöntekijä

040 188 4263

kaisa.ruotsalainen@muonio.fi

Vuollo Leena-Kaisa

luokanopettaja (1 B)

040 593 2751

leena-kaisa.vuollo@muonio.fi

Nuutinen Päivi

koulunkäynninohjaaja

040 198 4107

paivi.nuutinen@muonio.fi

Muotka Kaisa

apulaisjohtaja, luokanopettaja (4 A)

040 489 5137

kaisa.muotka@muonio.fi

Kuisma Tuija

siistijä yläkoulu

040 489 5145

tuija.kuisma@muonio.fi

Kalliainen Sirkka

aineenopettaja

040 489 5126

sirkka.kalliainen@muonio.fi

Heikkilä Mari

luokanopettaja (4 B)

040 596 1390

mari.heikkila@muonio.fi

Roimaa Hanna

koulunkäynninohjaaja

040 186 8089

hanna.roimaa@muonio.fi

Nikkonen Maija-Riitta

toimistosihteeri

040 489 5124

maijariitta.nikkonen@muonio.fi

Vuollo Jaana

luokanopettaja (6 B)

040 489 5175

jaana.vuollo@muonio.fi

Ranta Marianne

koulunkäynninohjaaja

040 185 2352

marianne.ranta@muonio.fi

Kuru Marja-Leena

siistijä alakoulu

040 489 5189

marja-leena.kuru@muonio.fi

Ropponen Mikael

aineenopettaja, lv (9A)

040 489 5135

mikael.ropponen@muonio.fi

Aikkila Tiina

aineenopettaja, opo, lv (7 A)

040 489 5131

tiina.aikkila@muonio.fi

Tuominen Heta

aineenopettaja, lv (7 B)

040 489 5130

heta.tuominen@muonio.fi

Liikamaa Johanna

yhtenäiskoulun keittiö

040 725 1281

johanna.liikamaa@muonio.fi

Saraste Natalia

aineenopettaja, lv (8. lk)

040 489 5141

natalia.saraste@muonio.fi

Kivinen Jenni

aineenopettaja, lv (9B)

040 485 5033

jenni.kivinen@muonio.fi

Kuukkanen Pirjo

luokanopettaja (3. lk)

040 489 5128

pirjo.kuukkanen@muonio.fi

Lehto Jonne

erityisluokanopettaja

040 557 1496

jonne.lehto@muonio.fi

Koivisto Merja

yhtenäiskoulun keittiö

040 612 5564

merja.koivisto@muonio.fi

Pöykkö Seija

luokanopettaja (2 A)

040 489 5169

seija.poykko@muonio.fi

Spåra Anne

koulunkäynninohjaaja

040 191 6217

anne.spara@muonio.fi

Yliniemi Linda

vs. perusopetuksen rehtori

040 489 5190

linda.yliniemi@muonio.fi

Heikkilä Elisa

luokanopettaja (5 A)

040 184 0672

elisa.heikkila@muonio.fi

Ylitalo Paula

luokanopettaja (2 B)

040 184 7633

paula.ylitalo@muonio.fi

Vaattovaara Paula

aineenopettaja, ro (2. vk)

040 182 5810

paula.vaattovaara@muonio.fi