Yhteystiedot

119 hakutulosta
Nimi Tehtävänimike Sähköpostiosoite Puhelinnumero
Aamu- ja iltapäivähoito 040 489 5163
Airaksinen Sirpa toimistosihteeri sirpa.airaksinen@muonio.fi 040 489 5107
Enbuska-Mäki Laura Kunnanjohtaja laura.enbuska-maki@muonio.fi 0400 477 723
Faksi 016 532 393
Fillaripaja 040 489 5194
Friman Mirja toimistosihteeri mirja.friman@muonio.fi 040 489 5101
Hakala Anna erityisopettaja yläkoulu anna.hakala@muonio.fi 040 489 5129
Heikkilä Elisa luokanopettaja (6 A) elisa.heikkila@muonio.fi 040 184 0672
Hemminki Taija perhetyöntekijä taija.hemminki@muonio.fi 040 489 5157
Hietala Heidi nuorisosihteeri heidi.hietala@muonio.fi 040 592 9281
Hietala Merja taloussihteeri merja.hietala@muonio.fi 040 821 2835
Holck Aapo vesilaitos aapo.holck@muonio.fi 040 846 1553
Holck Katriina kotipalvelun lähiesimies katriina.holck@muonio.fi 040 645 2110
Huhtamäki Hannaleena Kunnanvaltuuston puheenjohtaja hanna.huhtamaki@muonio.fi 040 489 5191
ICT-tuki palvelupiste@lapit.fi 0201 555 222
Jaakkola Pihla liikuntasihteeri pihla.jaakkola@muonio.fi 040 489 5146
Jarva Tuisku luokanopettaja (2 A) tuisku.jarva@muonio.fi 040 489 5139
Jerisjärvi Mirka koulunkäynninohjaaja mirka.jerisjarvi@muonio.fi 040 632 8526
Junnila Raija siistijä raija.junnila@muonio.fi 040 489 5174
Junnila Raija siistijä alakoulu raija.junnila@muonio.fi 040 489 5174
Kaikkonen Niina aineenopettaja niina.kaikkonen@muonio.fi 040 489 5131
Kalliainen Sirkka aineenopettaja sirkka.kalliainen@muonio.fi 040 849 5126
Kauppinen Aino aineenopettaja aino.kauppinen@muonio.fi 040 489 5130
Kauppinen Heikki maaseutupäällikkö heikki.kauppinen@muonio.fi 0400 823 471
Keimiöniemi Anne-Mari Kunnanhallituksen puheenjohtaja anne-mari.keimioniemi@muonio.fi 040 489 5192
Keskuskeittiö keskuskeittio@muonio.fi 040 489 5122
Kirjastoauto Muonio 0400 398 219
Kirjasto lainaus lainaus 040 356 6254
Kirpputori 040 489 5143
Kirsilä Margit esikoulunopettaja margit.kirsila@muonio.fi 040 549 8189
Koivisto Merja yhtenäiskoulun keittiö merja.koivisto@muonio.fi 040 612 5564
Korva Kati Marjapaikan lähiesimies kati.korva@muonio.fi 040 489 5116
Kotipalvelu klo 8 - 20 lähihoitajat 040 489 5156
Kuisma Tuija siistijä tuija.kuisma@muonio.fi 040 489 5145
Kuisma Tuija siistijä yläkoulu tuija.kuisma@muonio.fi 040 489 5145
Kuljetuspaja 040 725 1444
Kunnari Jenni koulunkäynninohjaaja jenni.kunnari@muonio.fi 040 489 5170
Kunnari Tiina koulunkäynninohjaaja tiina.kunnari@muonio.fi 040 571 2037
Kurki Leena varhaiskasvatusjohtaja leena.kurki@muonio.fi 040 489 5113
Kuru Anja siistijä anja.kuru@muonio.fi 040 489 5177
Kuru Marja-Leena siistijä marja-leena.kuru@muonio.fi 040 489 5189
Kuru Marja-Leena siistijä alakoulu marja-leena.kuru@muonio.fi 040 489 5189
Kuru Pirkko vanhustyön ohjaaja pirkko.kuru@muonio.fi 040 724 4025
Kuru Tonja siistijä tonja.kuru@muonio.fi 040 489 5120
Kuukkanen Pirjo luokanopettaja (2 B) pirjo.kuukkanen@muonio.fi 040 489 5128
Kylä-Kaila Kaisa elinkeinokoordinaattori kaisa.kyla-kaila@muonio.fi 040 489 5153
Lantto Laura esikoulunopettaja laura.lantto@muonio.fi 040 489 5140
Lappi Merikki sivistystoimenjohtaja merikki.lappi@muonio.fi 040 489 5160
Lappi Merikki vt. rehtori merikki.lappi@muonio.fi 040 489 5160
Liikamaa Johanna yhtenäiskoulun keittiö johanna.liikamaa@muonio.fi 040 725 1281
Liikavainio Riitta sosiaaliohjaaja riitta.liikavainio@muonio.fi 040 569 1797
Luhtaanmäki Aira toimistosihteeri aira.luhtaanmaki@muonio.fi 040 489 5150
Löppönen Paula kirjastonjohtaja paula.lopponen@muonio.fi 040 489 5110
Malila Outi toimistosihteeri outi.malila@muonio.fi 040 489 5103
Marjapaikka osasto / asiakkaat 040 489 5118
Marjapaikka osasto 040 489 5117
Matkailuneuvonta SEO Muonio Matkailuneuvonta info@muonio.fi 040 585 1864
Mediapaja 040 489 5142
Miettunen Emilia luokanopettaja (6 B) emilia.matasaho@muonio.fi 040 489 5135
Muotka Annika yksilövalmentaja annika.muotka@muonio.fi 040 187 8215
Muotka Henri sosiaalityöntekijä henri.muotka@muonio.fi 040 489 5181
Muotka Jaakko kunnanrakennusmestari jaakko.muotka@muonio.fi 040 516 0790
Muotka Joa vesilaitos joa.muotka@muonio.fi 0400 692 822
Muotka Kaisa ravitsemispäällikkö anna-kaisa.muotka@muonio.fi 040 489 5121
Muotka Kaisa apulaisjohtaja, luokanopettaja (3 B) kaisa.muotka@muonio.fi 040 489 5137
Muotka Maria sosiaalityöntekijä maria.muotka@muonio.fi 040 569 1797
Murtola Seppo luokanopettaja (3 A) ja (3 B) seppo.murtola@muonio.fi 040 596 1390
Naalisvaara Lassi luokanopettaja (4 B) lassi.naalisvaara@muonio.fi 040 489 5147
Niemelä-Muotka Elina toimistosihteeri elina.niemela-muotka@muonio.fi 040 489 5112
Nikkonen Maija-Riitta toimistosihteeri maija-riitta.nikkonen@muonio.fi 040 489 5124
Nikkonen Maija-Riitta toimistosihteeri maija-riitta.nikkonen@muonio.fi 040 489 5124
Nuutinen Päivi koulunkäynninohjaaja paivi.nuutinen@muonio.fi 040 198 4107
Ojusniitty hoitajat 040 489 5162
Ojusniitty hoitajat 040 489 5161
Paasonen Senni aineenopettaja (lv 9 A) senni.paasonen@muonio.fi 040 182 7300
Pinola Matti hallinto- ja henkilöstösuunnittelija matti.pinola@muonio.fi 040 489 5183
Puupaja 040 489 5154
Päiväkoti Tunturihelmi, Hilla 040 489 5168
Päiväkoti Tunturihelmi, Mansikka 040 489 5114
Päiväkoti Tunturihelmi, Puolukka 040 489 5165
Päiväkoti Tunturihelmi, Vadelma 040 489 5115
Pöyhtäri Soile erityisopettaja alakoulu soile.poyhtari@muonio.fi 040 489 5138
Pöykkö Seija luokanopettaja (1 A) seija.poykko@muonio.fi 040 489 5169
Pöyry Sanna-Mari Etsivä nuorisotyöntekijä etsivä nuorisotyöntekijä sanna-mari.poyry@muonio.fi 040 489 5167
Pöyskö Mari toimistosihteeri mari.poysko@muonio.fi 040 353 3424
Rantakokko Katri hallintojohtaja katri.rantakokko@muonio.fi 040 185 5454
Rantakokko Päivi perusopetuksen rehtori paivi.rantakokko@muonio.fi 040 489 5190
Ranta Minna aineenopettaja
Rauhala Elli toimistosihteeri elli.rauhala@muonio.fi 040 489 5104
Rauhala Pirkko kehitysvammaohjaaja pirkko.rauhala@muonio.fi 040 489 5119
Regina Vesa liikunta-alueet vesa.regina@muonio.fi 0400 420 486
Reponiemi Ville kiinteistönhoitaja ville.reponiemi@muonio.fi 040 846 7810
Riihimäki Marianne aineenopettaja (lv 8 A) marianne.riihimaki@muonio.fi 040 182 5453
Rossi Jaana aineenopettaja (lv 9 B) jaana.rossi@muonio.fi 040 542 6823
Saarinen Niko aineenopettaja niko.saarinen@muonio.fi 040 489 5125
Sarajärvi Elli kouluterveydenhoitaja elli.sarajarvi@muonio.fi 040 824 5892
Saraste Natalia aineenopettaja (lv 7. lk) natalia.saraste@muonio.fi 040 489 5141
Sieppi Tarmo kirvesmies tarmo.sieppi@muonio.fi 040 489 5148
Sirkka Kati Ojusniityn lähiesimies kati.sirkka@muonio.fi 040 489 5184
Soutukorva Eliisa aineenopettaja, apulaisrehtori eliisa.soutukorva@muonio.fi 040 489 5134
Soutukorva Johanna koulunkäynninohjaaja johanna.soutukorva@muonio.fi 040 575 6879
Spåra Anne koulunkäynninohjaaja anne.spåra@muonio.fi 040 191 6217
Takala Henna sosiaalijohtaja henna.takala@muonio.fi 040 489 5151
Talonmiespäivystys 040 836 3396
Tammilehto Jussi-Pekka tekninen johtaja jussi-pekka.tammilehto@muonio.fi 0400 398 062
Vaattovaara Paula aineenopettaja paula.vaattovaara@muonio.fi 040 182 5810
Vainio Juha rakennusmestari juha.vainio@muonio.fi 040 489 5185
Vanhapiha Jorma kiinteistönhoitaja jorma.vanhapiha@muonio.fi 040 843 6015
Vanhapiha Tuula siistijä tuula.vanhapiha@muonio.fi 040 489 5178
Virka-aikainen päivystys 040 489 5173
Virkkunen Sari toimistosihteeri sari.virkkunen@muonio.fi 040 489 5106
Vuollo Jaana luokanopettaja (5 B) jaana.vuollo@muonio.fi 040 489 5175
Vuollo Leena-Kaisa luokanopettaja (4 A) leena-kaisa.vuollo@muonio.fi 040 593 2751
Vuollo-Uusisalmi Päivi koulukuraattori paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi 040 489 5152
Vuollo-Uusisalmi Päivi sosiaaliohjaaja paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi 040 489 5152
Wallenius Inka luokanopettaja (5 A) inka.wallenius@muonio.fi 040 188 4263
Yliniemi Janne kiinteistönhoitaja janne.yliniemi@muonio.fi 040 358 5953
Yliniemi Linda aineenopettaja linda.yliniemi@muonio.fi 040 485 9858
Ylitalo Paula luokanopettaja (1 B) paula.ylitalo@muonio.fi 040 184 7633

Aamu- ja iltapäivähoito

040 489 5163

Airaksinen Sirpa

toimistosihteeri

040 489 5107

sirpa.airaksinen@muonio.fi

Enbuska-Mäki Laura

Kunnanjohtaja

0400 477 723

laura.enbuska-maki@muonio.fi

Faksi

016 532 393

Fillaripaja

040 489 5194

Friman Mirja

toimistosihteeri

040 489 5101

mirja.friman@muonio.fi

Hakala Anna

erityisopettaja yläkoulu

040 489 5129

anna.hakala@muonio.fi

Heikkilä Elisa

luokanopettaja (6 A)

040 184 0672

elisa.heikkila@muonio.fi

Hemminki Taija

perhetyöntekijä

040 489 5157

taija.hemminki@muonio.fi

Hietala Heidi

nuorisosihteeri

040 592 9281

heidi.hietala@muonio.fi

Hietala Merja

taloussihteeri

040 821 2835

merja.hietala@muonio.fi

Holck Aapo

vesilaitos

040 846 1553

aapo.holck@muonio.fi

Holck Katriina

kotipalvelun lähiesimies

040 645 2110

katriina.holck@muonio.fi

Huhtamäki Hannaleena

Kunnanvaltuuston puheenjohtaja

040 489 5191

hanna.huhtamaki@muonio.fi

Jaakkola Pihla

liikuntasihteeri

040 489 5146

pihla.jaakkola@muonio.fi

Jarva Tuisku

luokanopettaja (2 A)

040 489 5139

tuisku.jarva@muonio.fi

Jerisjärvi Mirka

koulunkäynninohjaaja

040 632 8526

mirka.jerisjarvi@muonio.fi

Junnila Raija

siistijä

040 489 5174

raija.junnila@muonio.fi

Junnila Raija

siistijä alakoulu

040 489 5174

raija.junnila@muonio.fi

Kaikkonen Niina

aineenopettaja

040 489 5131

niina.kaikkonen@muonio.fi

Kalliainen Sirkka

aineenopettaja

040 849 5126

sirkka.kalliainen@muonio.fi

Kauppinen Aino

aineenopettaja

040 489 5130

aino.kauppinen@muonio.fi

Kauppinen Heikki

maaseutupäällikkö

0400 823 471

heikki.kauppinen@muonio.fi

Keimiöniemi Anne-Mari

Kunnanhallituksen puheenjohtaja

040 489 5192

anne-mari.keimioniemi@muonio.fi

Kirjastoauto Muonio

0400 398 219

Kirjasto lainaus

lainaus

040 356 6254

Kirpputori

040 489 5143

Kirsilä Margit

esikoulunopettaja

040 549 8189

margit.kirsila@muonio.fi

Koivisto Merja

yhtenäiskoulun keittiö

040 612 5564

merja.koivisto@muonio.fi

Korva Kati

Marjapaikan lähiesimies

040 489 5116

kati.korva@muonio.fi

Kotipalvelu klo 8 - 20

lähihoitajat

040 489 5156

Kuisma Tuija

siistijä

040 489 5145

tuija.kuisma@muonio.fi

Kuisma Tuija

siistijä yläkoulu

040 489 5145

tuija.kuisma@muonio.fi

Kuljetuspaja

040 725 1444

Kunnari Jenni

koulunkäynninohjaaja

040 489 5170

jenni.kunnari@muonio.fi

Kunnari Tiina

koulunkäynninohjaaja

040 571 2037

tiina.kunnari@muonio.fi

Kurki Leena

varhaiskasvatusjohtaja

040 489 5113

leena.kurki@muonio.fi

Kuru Anja

siistijä

040 489 5177

anja.kuru@muonio.fi

Kuru Marja-Leena

siistijä

040 489 5189

marja-leena.kuru@muonio.fi

Kuru Marja-Leena

siistijä alakoulu

040 489 5189

marja-leena.kuru@muonio.fi

Kuru Pirkko

vanhustyön ohjaaja

040 724 4025

pirkko.kuru@muonio.fi

Kuru Tonja

siistijä

040 489 5120

tonja.kuru@muonio.fi

Kuukkanen Pirjo

luokanopettaja (2 B)

040 489 5128

pirjo.kuukkanen@muonio.fi

Kylä-Kaila Kaisa

elinkeinokoordinaattori

040 489 5153

kaisa.kyla-kaila@muonio.fi

Lantto Laura

esikoulunopettaja

040 489 5140

laura.lantto@muonio.fi

Lappi Merikki

sivistystoimenjohtaja

040 489 5160

merikki.lappi@muonio.fi

Lappi Merikki

vt. rehtori

040 489 5160

merikki.lappi@muonio.fi

Liikamaa Johanna

yhtenäiskoulun keittiö

040 725 1281

johanna.liikamaa@muonio.fi

Liikavainio Riitta

sosiaaliohjaaja

040 569 1797

riitta.liikavainio@muonio.fi

Luhtaanmäki Aira

toimistosihteeri

040 489 5150

aira.luhtaanmaki@muonio.fi

Löppönen Paula

kirjastonjohtaja

040 489 5110

paula.lopponen@muonio.fi

Malila Outi

toimistosihteeri

040 489 5103

outi.malila@muonio.fi

Marjapaikka

osasto / asiakkaat

040 489 5118

Marjapaikka

osasto

040 489 5117

Matkailuneuvonta SEO Muonio

Matkailuneuvonta

040 585 1864

info@muonio.fi

Mediapaja

040 489 5142

Miettunen Emilia

luokanopettaja (6 B)

040 489 5135

emilia.matasaho@muonio.fi

Muotka Annika

yksilövalmentaja

040 187 8215

annika.muotka@muonio.fi

Muotka Henri

sosiaalityöntekijä

040 489 5181

henri.muotka@muonio.fi

Muotka Jaakko

kunnanrakennusmestari

040 516 0790

jaakko.muotka@muonio.fi

Muotka Joa

vesilaitos

0400 692 822

joa.muotka@muonio.fi

Muotka Kaisa

ravitsemispäällikkö

040 489 5121

anna-kaisa.muotka@muonio.fi

Muotka Kaisa

apulaisjohtaja, luokanopettaja (3 B)

040 489 5137

kaisa.muotka@muonio.fi

Muotka Maria

sosiaalityöntekijä

040 569 1797

maria.muotka@muonio.fi

Murtola Seppo

luokanopettaja (3 A) ja (3 B)

040 596 1390

seppo.murtola@muonio.fi

Naalisvaara Lassi

luokanopettaja (4 B)

040 489 5147

lassi.naalisvaara@muonio.fi

Niemelä-Muotka Elina

toimistosihteeri

040 489 5112

elina.niemela-muotka@muonio.fi

Nikkonen Maija-Riitta

toimistosihteeri

040 489 5124

maija-riitta.nikkonen@muonio.fi

Nikkonen Maija-Riitta

toimistosihteeri

040 489 5124

maija-riitta.nikkonen@muonio.fi

Nuutinen Päivi

koulunkäynninohjaaja

040 198 4107

paivi.nuutinen@muonio.fi

Ojusniitty

hoitajat

040 489 5162

Ojusniitty

hoitajat

040 489 5161

Paasonen Senni

aineenopettaja (lv 9 A)

040 182 7300

senni.paasonen@muonio.fi

Pinola Matti

hallinto- ja henkilöstösuunnittelija

040 489 5183

matti.pinola@muonio.fi

Puupaja

040 489 5154

Päiväkoti Tunturihelmi, Hilla

040 489 5168

Päiväkoti Tunturihelmi, Mansikka

040 489 5114

Päiväkoti Tunturihelmi, Puolukka

040 489 5165

Päiväkoti Tunturihelmi, Vadelma

040 489 5115

Pöyhtäri Soile

erityisopettaja alakoulu

040 489 5138

soile.poyhtari@muonio.fi

Pöykkö Seija

luokanopettaja (1 A)

040 489 5169

seija.poykko@muonio.fi

Pöyry Sanna-Mari Etsivä nuorisotyöntekijä

etsivä nuorisotyöntekijä

040 489 5167

sanna-mari.poyry@muonio.fi

Pöyskö Mari

toimistosihteeri

040 353 3424

mari.poysko@muonio.fi

Rantakokko Katri

hallintojohtaja

040 185 5454

katri.rantakokko@muonio.fi

Rantakokko Päivi

perusopetuksen rehtori

040 489 5190

paivi.rantakokko@muonio.fi

Ranta Minna

aineenopettaja

Rauhala Elli

toimistosihteeri

040 489 5104

elli.rauhala@muonio.fi

Rauhala Pirkko

kehitysvammaohjaaja

040 489 5119

pirkko.rauhala@muonio.fi

Regina Vesa

liikunta-alueet

0400 420 486

vesa.regina@muonio.fi

Reponiemi Ville

kiinteistönhoitaja

040 846 7810

ville.reponiemi@muonio.fi

Riihimäki Marianne

aineenopettaja (lv 8 A)

040 182 5453

marianne.riihimaki@muonio.fi

Rossi Jaana

aineenopettaja (lv 9 B)

040 542 6823

jaana.rossi@muonio.fi

Saarinen Niko

aineenopettaja

040 489 5125

niko.saarinen@muonio.fi

Sarajärvi Elli

kouluterveydenhoitaja

040 824 5892

elli.sarajarvi@muonio.fi

Saraste Natalia

aineenopettaja (lv 7. lk)

040 489 5141

natalia.saraste@muonio.fi

Sieppi Tarmo

kirvesmies

040 489 5148

tarmo.sieppi@muonio.fi

Sirkka Kati

Ojusniityn lähiesimies

040 489 5184

kati.sirkka@muonio.fi

Soutukorva Eliisa

aineenopettaja, apulaisrehtori

040 489 5134

eliisa.soutukorva@muonio.fi

Soutukorva Johanna

koulunkäynninohjaaja

040 575 6879

johanna.soutukorva@muonio.fi

Spåra Anne

koulunkäynninohjaaja

040 191 6217

anne.spåra@muonio.fi

Takala Henna

sosiaalijohtaja

040 489 5151

henna.takala@muonio.fi

Talonmiespäivystys

040 836 3396

Tammilehto Jussi-Pekka

tekninen johtaja

0400 398 062

jussi-pekka.tammilehto@muonio.fi

Vaattovaara Paula

aineenopettaja

040 182 5810

paula.vaattovaara@muonio.fi

Vainio Juha

rakennusmestari

040 489 5185

juha.vainio@muonio.fi

Vanhapiha Jorma

kiinteistönhoitaja

040 843 6015

jorma.vanhapiha@muonio.fi

Vanhapiha Tuula

siistijä

040 489 5178

tuula.vanhapiha@muonio.fi

Virka-aikainen päivystys

040 489 5173

Virkkunen Sari

toimistosihteeri

040 489 5106

sari.virkkunen@muonio.fi

Vuollo Jaana

luokanopettaja (5 B)

040 489 5175

jaana.vuollo@muonio.fi

Vuollo Leena-Kaisa

luokanopettaja (4 A)

040 593 2751

leena-kaisa.vuollo@muonio.fi

Vuollo-Uusisalmi Päivi

koulukuraattori

040 489 5152

paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi

Vuollo-Uusisalmi Päivi

sosiaaliohjaaja

040 489 5152

paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi

Wallenius Inka

luokanopettaja (5 A)

040 188 4263

inka.wallenius@muonio.fi

Yliniemi Janne

kiinteistönhoitaja

040 358 5953

janne.yliniemi@muonio.fi

Yliniemi Linda

aineenopettaja

040 485 9858

linda.yliniemi@muonio.fi

Ylitalo Paula

luokanopettaja (1 B)

040 184 7633

paula.ylitalo@muonio.fi