Yhteystiedot

120 hakutulosta
Nimi Tehtävänimike Sähköpostiosoite Puhelinnumero
Kauppinen Heikki maaseutupäällikkö heikki.kauppinen@muonio.fi 0400 823 471
Kylä-Kaila Kaisa elinkeinokoordinaattori kaisa.kyla-kaila@muonio.fi 040 489 5153
Enbuska-Mäki Laura Kunnanjohtaja laura.enbuska-maki@muonio.fi 0400 477 723
Malila Outi toimistosihteeri outi.malila@muonio.fi 040 489 5103
Hietala Merja taloussihteeri merja.hietala@muonio.fi 040 821 2835
Pinola Matti hallinto- ja henkilöstösuunnittelija matti.pinola@muonio.fi 040 489 5183
Friman Mirja toimistosihteeri mirja.friman@muonio.fi 040 489 5101
Rantakokko Katri hallintojohtaja katri.rantakokko@muonio.fi 040 185 5454
Keimiöniemi Anne-Mari Kunnanhallituksen puheenjohtaja anne-mari.keimioniemi@muonio.fi 040 489 5192
Rauhala Elli toimistosihteeri elli.rauhala@muonio.fi 040 489 5104
Huhtamäki Hannaleena Kunnanvaltuuston puheenjohtaja hanna.huhtamaki@muonio.fi 040 489 5191
ICT-tuki palvelupiste@lapit.fi 0201 555 222
Nikkonen Maija-Riitta toimistosihteeri maija-riitta.nikkonen@muonio.fi 040 489 5124
Soutukorva Eliisa aineenopettaja, apulaisrehtori eliisa.soutukorva@muonio.fi 040 489 5134
Lappi Merikki vt. rehtori merikki.lappi@muonio.fi 040 489 5160
Matkailuneuvonta SEO Muonio Matkailuneuvonta info@muonio.fi 040 585 1864
Päiväkoti Tunturihelmi, Vadelma 040 489 5115
Yhteispohjoismainen kirjastoauto 0400 398 219
Pöyry Sanna-Mari Etsivä nuorisotyöntekijä etsivä nuorisotyöntekijä sanna-mari.poyry@muonio.fi 040 489 5167
Löppönen Paula kirjastonjohtaja-kulttuuriohjaaja paula.lopponen@muonio.fi 040 489 5110
Pouttu Heidi nuorisosihteeri heidi.pouttu@muonio.fi 040 592 9281
Aamu- ja iltapäivähoito 040 489 5163
Lappi Merikki sivistystoimenjohtaja merikki.lappi@muonio.fi 040 489 5160
Pöyskö Mari toimistosihteeri mari.poysko@muonio.fi 040 353 3424
Jaakkola Pihla liikuntasihteeri pihla.jaakkola@muonio.fi 040 489 5146
Regina Vesa liikunta-alueet vesa.regina@muonio.fi 0400 420 486
Kurki Leena varhaiskasvatusjohtaja leena.kurki@muonio.fi 040 489 5113
Päiväkoti Tunturihelmi, Mansikka 040 489 5114
Päiväkoti Tunturihelmi, Hilla 040 489 5168
Päiväkoti Tunturihelmi, Puolukka 040 489 5165
Kirjasto lainaus lainaus 040 356 6254
Muotka Henri sosiaalityöntekijä henri.muotka@muonio.fi 040 489 5181
Faksi 016 532 393
Virka-aikainen päivystys 040 489 5173
Luhtaanmäki Aira toimistosihteeri aira.luhtaanmaki@muonio.fi 040 489 5150
Rauhala Pirkko kehitysvammaohjaaja pirkko.rauhala@muonio.fi 040 489 5119
Takala Henna sosiaalijohtaja henna.takala@muonio.fi 040 489 5151
Muotka Maria sosiaalityöntekijä maria.muotka@muonio.fi 040 569 1797
Niemelä-Muotka Elina toimistosihteeri elina.niemela-muotka@muonio.fi 040 489 5112
Liikavainio Riitta sosiaaliohjaaja riitta.liikavainio@muonio.fi 040 569 1797
Vuollo-Uusisalmi Päivi sosiaaliohjaaja paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi 040 489 5152
Hemminki Taija perhetyöntekijä taija.hemminki@muonio.fi 040 489 5157
Talonmiespäivystys 040 836 3396
Sieppi Tarmo kirvesmies tarmo.sieppi@muonio.fi 040 489 5148
Kuru Marja-Leena siistijä marja-leena.kuru@muonio.fi 040 489 5189
Vainio Juha rakennusmestari juha.vainio@muonio.fi 040 489 5185
Muotka Jaakko kunnanrakennusmestari jaakko.muotka@muonio.fi 040 516 0790
Tammilehto Jussi-Pekka tekninen johtaja jussi-pekka.tammilehto@muonio.fi 0400 398 062
Muotka Joa vesilaitos joa.muotka@muonio.fi 0400 692 822
Kuru Tonja siistijä tonja.kuru@muonio.fi 040 489 5120
Virkkunen Sari toimistosihteeri sari.virkkunen@muonio.fi 040 489 5106
Holck Aapo vesilaitos aapo.holck@muonio.fi 040 846 1553
Muotka Kaisa ravitsemispäällikkö anna-kaisa.muotka@muonio.fi 040 489 5121
Keskuskeittiö keskuskeittio@muonio.fi 040 489 5122
Junnila Raija siistijä raija.junnila@muonio.fi 040 489 5174
Kuisma Tuija siistijä tuija.kuisma@muonio.fi 040 489 5145
Kuru Anja siistijä anja.kuru@muonio.fi 040 489 5177
Vanhapiha Tuula siistijä tuula.vanhapiha@muonio.fi 040 489 5178
Reponiemi Ville kiinteistönhoitaja ville.reponiemi@muonio.fi 040 846 7810
Vanhapiha Jorma kiinteistönhoitaja jorma.vanhapiha@muonio.fi 040 843 6015
Yliniemi Janne kiinteistönhoitaja janne.yliniemi@muonio.fi 040 358 5953
Airaksinen Sirpa toimistosihteeri sirpa.airaksinen@muonio.fi 040 489 5107
Muotka Annika yksilövalmentaja annika.muotka@muonio.fi 040 187 8215
Kuljetuspaja 040 725 1444
Kirpputori 040 489 5143
Mediapaja 040 489 5142
Puupaja 040 489 5154
Fillaripaja 040 489 5194
Kotipalvelu klo 8 - 20 lähihoitajat 040 489 5156
Kuru Pirkko vanhustyön ohjaaja pirkko.kuru@muonio.fi 040 724 4025
Holck Katriina kotipalvelun lähiesimies katriina.holck@muonio.fi 040 645 2110
Korva Kati Marjapaikan lähiesimies kati.korva@muonio.fi 040 489 5116
Marjapaikka osasto 040 489 5117
Marjapaikka osasto / asiakkaat 040 489 5118
Sirkka Kati Ojusniityn lähiesimies kati.sirkka@muonio.fi 040 489 5184
Ojusniitty hoitajat 040 489 5162
Ojusniitty hoitajat 040 489 5161
Pöykkö Seija luokanopettaja (1 A) seija.poykko@muonio.fi 040 489 5169
Kirsilä Margit esikoulunopettaja margit.kirsila@muonio.fi 040 549 8189
Lantto Laura esikoulunopettaja laura.lantto@muonio.fi 040 489 5140
Koivisto Merja yhtenäiskoulun keittiö merja.koivisto@muonio.fi 040 612 5564
Vuollo-Uusisalmi Päivi koulukuraattori paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi 040 489 5152
Nikkonen Maija-Riitta toimistosihteeri maija-riitta.nikkonen@muonio.fi 040 489 5124
Rantakokko Päivi perusopetuksen rehtori paivi.rantakokko@muonio.fi 040 489 5190
Ruotsalainen Kaisa koulunuorisotyöntekijä kaisa.ruotsalainen@muonio.fi 040 188 4263
Sarajärvi Elli kouluterveydenhoitaja elli.sarajarvi@muonio.fi 040 824 5892
Miettunen Emilia luokanopettaja (6 B) emilia.matasaho@muonio.fi 040 489 5135
Kuru Marja-Leena siistijä alakoulu marja-leena.kuru@muonio.fi 040 489 5189
Jarva Tuisku luokanopettaja (2 A) tuisku.jarva@muonio.fi 040 489 5139
Kuukkanen Pirjo luokanopettaja (2 B) pirjo.kuukkanen@muonio.fi 040 489 5128
Murtola Seppo luokanopettaja (3 A) ja (3 B) seppo.murtola@muonio.fi 040 596 1390
Muotka Kaisa apulaisjohtaja, luokanopettaja (3 B) kaisa.muotka@muonio.fi 040 489 5137
Vuollo Leena-Kaisa luokanopettaja (4 A) leena-kaisa.vuollo@muonio.fi 040 593 2751
Wallenius Inka luokanopettaja (5 A) inka.wallenius@muonio.fi 040 188 4263
Heikkilä Elisa luokanopettaja (6 A) elisa.heikkila@muonio.fi 040 184 0672
Pöyhtäri Soile erityisopettaja alakoulu soile.poyhtari@muonio.fi 040 489 5138
Kaikkonen Niina aineenopettaja niina.kaikkonen@muonio.fi 040 489 5131
Kalliainen Sirkka aineenopettaja sirkka.kalliainen@muonio.fi 040 849 5126
Kauppinen Aino aineenopettaja aino.kauppinen@muonio.fi 040 489 5130
Paasonen Senni aineenopettaja (lv 9 A) senni.paasonen@muonio.fi 040 182 7300
Ranta Minna aineenopettaja
Riihimäki Marianne aineenopettaja (lv 8 A) marianne.riihimaki@muonio.fi 040 182 5453
Rossi Jaana aineenopettaja (lv 9 B) jaana.rossi@muonio.fi 040 542 6823
Saarinen Niko aineenopettaja niko.saarinen@muonio.fi 040 489 5125
Saraste Natalia aineenopettaja (lv 7. lk) natalia.saraste@muonio.fi 040 489 5141
Yliniemi Linda aineenopettaja linda.yliniemi@muonio.fi 040 485 9858
Hakala Anna erityisopettaja yläkoulu anna.hakala@muonio.fi 040 489 5129
Jerisjärvi Mirka koulunkäynninohjaaja mirka.jerisjarvi@muonio.fi 040 632 8526
Kunnari Jenni koulunkäynninohjaaja jenni.kunnari@muonio.fi 040 489 5170
Kunnari Tiina koulunkäynninohjaaja tiina.kunnari@muonio.fi 040 571 2037
Nuutinen Päivi koulunkäynninohjaaja paivi.nuutinen@muonio.fi 040 198 4107
Soutukorva Johanna koulunkäynninohjaaja johanna.soutukorva@muonio.fi 040 575 6879
Spåra Anne koulunkäynninohjaaja anne.spåra@muonio.fi 040 191 6217
Kuisma Tuija siistijä yläkoulu tuija.kuisma@muonio.fi 040 489 5145
Liikamaa Johanna yhtenäiskoulun keittiö johanna.liikamaa@muonio.fi 040 725 1281
Naalisvaara Lassi luokanopettaja (4 B) lassi.naalisvaara@muonio.fi 040 489 5147
Vuollo Jaana luokanopettaja (5 B) jaana.vuollo@muonio.fi 040 489 5175
Vaattovaara Paula aineenopettaja paula.vaattovaara@muonio.fi 040 182 5810
Junnila Raija siistijä alakoulu raija.junnila@muonio.fi 040 489 5174
Ylitalo Paula luokanopettaja (1 B) paula.ylitalo@muonio.fi 040 184 7633

Kauppinen Heikki

maaseutupäällikkö

0400 823 471

heikki.kauppinen@muonio.fi

Kylä-Kaila Kaisa

elinkeinokoordinaattori

040 489 5153

kaisa.kyla-kaila@muonio.fi

Enbuska-Mäki Laura

Kunnanjohtaja

0400 477 723

laura.enbuska-maki@muonio.fi

Malila Outi

toimistosihteeri

040 489 5103

outi.malila@muonio.fi

Hietala Merja

taloussihteeri

040 821 2835

merja.hietala@muonio.fi

Pinola Matti

hallinto- ja henkilöstösuunnittelija

040 489 5183

matti.pinola@muonio.fi

Friman Mirja

toimistosihteeri

040 489 5101

mirja.friman@muonio.fi

Rantakokko Katri

hallintojohtaja

040 185 5454

katri.rantakokko@muonio.fi

Keimiöniemi Anne-Mari

Kunnanhallituksen puheenjohtaja

040 489 5192

anne-mari.keimioniemi@muonio.fi

Rauhala Elli

toimistosihteeri

040 489 5104

elli.rauhala@muonio.fi

Huhtamäki Hannaleena

Kunnanvaltuuston puheenjohtaja

040 489 5191

hanna.huhtamaki@muonio.fi

Nikkonen Maija-Riitta

toimistosihteeri

040 489 5124

maija-riitta.nikkonen@muonio.fi

Soutukorva Eliisa

aineenopettaja, apulaisrehtori

040 489 5134

eliisa.soutukorva@muonio.fi

Lappi Merikki

vt. rehtori

040 489 5160

merikki.lappi@muonio.fi

Matkailuneuvonta SEO Muonio

Matkailuneuvonta

040 585 1864

info@muonio.fi

Päiväkoti Tunturihelmi, Vadelma

040 489 5115

Yhteispohjoismainen kirjastoauto

0400 398 219

Pöyry Sanna-Mari Etsivä nuorisotyöntekijä

etsivä nuorisotyöntekijä

040 489 5167

sanna-mari.poyry@muonio.fi

Löppönen Paula

kirjastonjohtaja-kulttuuriohjaaja

040 489 5110

paula.lopponen@muonio.fi

Pouttu Heidi

nuorisosihteeri

040 592 9281

heidi.pouttu@muonio.fi

Aamu- ja iltapäivähoito

040 489 5163

Lappi Merikki

sivistystoimenjohtaja

040 489 5160

merikki.lappi@muonio.fi

Pöyskö Mari

toimistosihteeri

040 353 3424

mari.poysko@muonio.fi

Jaakkola Pihla

liikuntasihteeri

040 489 5146

pihla.jaakkola@muonio.fi

Regina Vesa

liikunta-alueet

0400 420 486

vesa.regina@muonio.fi

Kurki Leena

varhaiskasvatusjohtaja

040 489 5113

leena.kurki@muonio.fi

Päiväkoti Tunturihelmi, Mansikka

040 489 5114

Päiväkoti Tunturihelmi, Hilla

040 489 5168

Päiväkoti Tunturihelmi, Puolukka

040 489 5165

Kirjasto lainaus

lainaus

040 356 6254

Muotka Henri

sosiaalityöntekijä

040 489 5181

henri.muotka@muonio.fi

Faksi

016 532 393

Virka-aikainen päivystys

040 489 5173

Luhtaanmäki Aira

toimistosihteeri

040 489 5150

aira.luhtaanmaki@muonio.fi

Rauhala Pirkko

kehitysvammaohjaaja

040 489 5119

pirkko.rauhala@muonio.fi

Takala Henna

sosiaalijohtaja

040 489 5151

henna.takala@muonio.fi

Muotka Maria

sosiaalityöntekijä

040 569 1797

maria.muotka@muonio.fi

Niemelä-Muotka Elina

toimistosihteeri

040 489 5112

elina.niemela-muotka@muonio.fi

Liikavainio Riitta

sosiaaliohjaaja

040 569 1797

riitta.liikavainio@muonio.fi

Vuollo-Uusisalmi Päivi

sosiaaliohjaaja

040 489 5152

paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi

Hemminki Taija

perhetyöntekijä

040 489 5157

taija.hemminki@muonio.fi

Talonmiespäivystys

040 836 3396

Sieppi Tarmo

kirvesmies

040 489 5148

tarmo.sieppi@muonio.fi

Kuru Marja-Leena

siistijä

040 489 5189

marja-leena.kuru@muonio.fi

Vainio Juha

rakennusmestari

040 489 5185

juha.vainio@muonio.fi

Muotka Jaakko

kunnanrakennusmestari

040 516 0790

jaakko.muotka@muonio.fi

Tammilehto Jussi-Pekka

tekninen johtaja

0400 398 062

jussi-pekka.tammilehto@muonio.fi

Muotka Joa

vesilaitos

0400 692 822

joa.muotka@muonio.fi

Kuru Tonja

siistijä

040 489 5120

tonja.kuru@muonio.fi

Virkkunen Sari

toimistosihteeri

040 489 5106

sari.virkkunen@muonio.fi

Holck Aapo

vesilaitos

040 846 1553

aapo.holck@muonio.fi

Muotka Kaisa

ravitsemispäällikkö

040 489 5121

anna-kaisa.muotka@muonio.fi

Junnila Raija

siistijä

040 489 5174

raija.junnila@muonio.fi

Kuisma Tuija

siistijä

040 489 5145

tuija.kuisma@muonio.fi

Kuru Anja

siistijä

040 489 5177

anja.kuru@muonio.fi

Vanhapiha Tuula

siistijä

040 489 5178

tuula.vanhapiha@muonio.fi

Reponiemi Ville

kiinteistönhoitaja

040 846 7810

ville.reponiemi@muonio.fi

Vanhapiha Jorma

kiinteistönhoitaja

040 843 6015

jorma.vanhapiha@muonio.fi

Yliniemi Janne

kiinteistönhoitaja

040 358 5953

janne.yliniemi@muonio.fi

Airaksinen Sirpa

toimistosihteeri

040 489 5107

sirpa.airaksinen@muonio.fi

Muotka Annika

yksilövalmentaja

040 187 8215

annika.muotka@muonio.fi

Kuljetuspaja

040 725 1444

Kirpputori

040 489 5143

Mediapaja

040 489 5142

Puupaja

040 489 5154

Fillaripaja

040 489 5194

Kotipalvelu klo 8 - 20

lähihoitajat

040 489 5156

Kuru Pirkko

vanhustyön ohjaaja

040 724 4025

pirkko.kuru@muonio.fi

Holck Katriina

kotipalvelun lähiesimies

040 645 2110

katriina.holck@muonio.fi

Korva Kati

Marjapaikan lähiesimies

040 489 5116

kati.korva@muonio.fi

Marjapaikka

osasto

040 489 5117

Marjapaikka

osasto / asiakkaat

040 489 5118

Sirkka Kati

Ojusniityn lähiesimies

040 489 5184

kati.sirkka@muonio.fi

Ojusniitty

hoitajat

040 489 5162

Ojusniitty

hoitajat

040 489 5161

Pöykkö Seija

luokanopettaja (1 A)

040 489 5169

seija.poykko@muonio.fi

Kirsilä Margit

esikoulunopettaja

040 549 8189

margit.kirsila@muonio.fi

Lantto Laura

esikoulunopettaja

040 489 5140

laura.lantto@muonio.fi

Koivisto Merja

yhtenäiskoulun keittiö

040 612 5564

merja.koivisto@muonio.fi

Vuollo-Uusisalmi Päivi

koulukuraattori

040 489 5152

paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi

Nikkonen Maija-Riitta

toimistosihteeri

040 489 5124

maija-riitta.nikkonen@muonio.fi

Rantakokko Päivi

perusopetuksen rehtori

040 489 5190

paivi.rantakokko@muonio.fi

Ruotsalainen Kaisa

koulunuorisotyöntekijä

040 188 4263

kaisa.ruotsalainen@muonio.fi

Sarajärvi Elli

kouluterveydenhoitaja

040 824 5892

elli.sarajarvi@muonio.fi

Miettunen Emilia

luokanopettaja (6 B)

040 489 5135

emilia.matasaho@muonio.fi

Kuru Marja-Leena

siistijä alakoulu

040 489 5189

marja-leena.kuru@muonio.fi

Jarva Tuisku

luokanopettaja (2 A)

040 489 5139

tuisku.jarva@muonio.fi

Kuukkanen Pirjo

luokanopettaja (2 B)

040 489 5128

pirjo.kuukkanen@muonio.fi

Murtola Seppo

luokanopettaja (3 A) ja (3 B)

040 596 1390

seppo.murtola@muonio.fi

Muotka Kaisa

apulaisjohtaja, luokanopettaja (3 B)

040 489 5137

kaisa.muotka@muonio.fi

Vuollo Leena-Kaisa

luokanopettaja (4 A)

040 593 2751

leena-kaisa.vuollo@muonio.fi

Wallenius Inka

luokanopettaja (5 A)

040 188 4263

inka.wallenius@muonio.fi

Heikkilä Elisa

luokanopettaja (6 A)

040 184 0672

elisa.heikkila@muonio.fi

Pöyhtäri Soile

erityisopettaja alakoulu

040 489 5138

soile.poyhtari@muonio.fi

Kaikkonen Niina

aineenopettaja

040 489 5131

niina.kaikkonen@muonio.fi

Kalliainen Sirkka

aineenopettaja

040 849 5126

sirkka.kalliainen@muonio.fi

Kauppinen Aino

aineenopettaja

040 489 5130

aino.kauppinen@muonio.fi

Paasonen Senni

aineenopettaja (lv 9 A)

040 182 7300

senni.paasonen@muonio.fi

Ranta Minna

aineenopettaja

Riihimäki Marianne

aineenopettaja (lv 8 A)

040 182 5453

marianne.riihimaki@muonio.fi

Rossi Jaana

aineenopettaja (lv 9 B)

040 542 6823

jaana.rossi@muonio.fi

Saarinen Niko

aineenopettaja

040 489 5125

niko.saarinen@muonio.fi

Saraste Natalia

aineenopettaja (lv 7. lk)

040 489 5141

natalia.saraste@muonio.fi

Yliniemi Linda

aineenopettaja

040 485 9858

linda.yliniemi@muonio.fi

Hakala Anna

erityisopettaja yläkoulu

040 489 5129

anna.hakala@muonio.fi

Jerisjärvi Mirka

koulunkäynninohjaaja

040 632 8526

mirka.jerisjarvi@muonio.fi

Kunnari Jenni

koulunkäynninohjaaja

040 489 5170

jenni.kunnari@muonio.fi

Kunnari Tiina

koulunkäynninohjaaja

040 571 2037

tiina.kunnari@muonio.fi

Nuutinen Päivi

koulunkäynninohjaaja

040 198 4107

paivi.nuutinen@muonio.fi

Soutukorva Johanna

koulunkäynninohjaaja

040 575 6879

johanna.soutukorva@muonio.fi

Spåra Anne

koulunkäynninohjaaja

040 191 6217

anne.spåra@muonio.fi

Kuisma Tuija

siistijä yläkoulu

040 489 5145

tuija.kuisma@muonio.fi

Liikamaa Johanna

yhtenäiskoulun keittiö

040 725 1281

johanna.liikamaa@muonio.fi

Naalisvaara Lassi

luokanopettaja (4 B)

040 489 5147

lassi.naalisvaara@muonio.fi

Vuollo Jaana

luokanopettaja (5 B)

040 489 5175

jaana.vuollo@muonio.fi

Vaattovaara Paula

aineenopettaja

040 182 5810

paula.vaattovaara@muonio.fi

Junnila Raija

siistijä alakoulu

040 489 5174

raija.junnila@muonio.fi

Ylitalo Paula

luokanopettaja (1 B)

040 184 7633

paula.ylitalo@muonio.fi