Yhteystiedot

118 hakutulosta
Nimi Tehtävänimike Sähköpostiosoite Puhelinnumero
Malila Outi toimistosihteeri outi.malila@muonio.fi 040 489 5103
Kauppinen Heikki maaseutupäällikkö heikki.kauppinen@muonio.fi 0400 823 471
Kylä-Kaila Kaisa elinkeinokoordinaattori kaisa.kyla-kaila@muonio.fi 040 489 5153
Enbuska-Mäki Laura Kunnanjohtaja laura.enbuska-maki@muonio.fi 0400 477 723
Rauhala Elli toimistosihteeri elli.rauhala@muonio.fi 040 489 5104
Keimiöniemi Anne-Mari Kunnanhallituksen puheenjohtaja anne-mari.keimioniemi@muonio.fi 040 489 5192
Pinola Matti hallinto- ja henkilöstösuunnittelija matti.pinola@muonio.fi 040 489 5183
Huhtamäki Hannaleena Kunnanvaltuuston puheenjohtaja hanna.huhtamaki@muonio.fi 040 489 5191
Rantakokko Katri hallintojohtaja katri.rantakokko@muonio.fi 040 185 5454
Hietala Merja taloussihteeri merja.hietala@muonio.fi 040 821 2835
Friman Mirja toimistosihteeri mirja.friman@muonio.fi 040 489 5101
ICT-tuki palvelupiste@lapit.fi 0201 555 222
Lappi Merikki vt. rehtori merikki.lappi@muonio.fi 040 489 5160
Nikkonen Maija-Riitta toimistosihteeri maijariitta.nikkonen@muonio.fi 040 489 5124
Soutukorva Eliisa aineenopettaja, apulaisrehtori eliisa.soutukorva@muonio.fi 040 489 5134
Matkailuneuvonta SEO Muonio Matkailuneuvonta info@muonio.fi 040 585 1864
Aamu- ja iltapäivähoito 040 489 5163
Pöyry Sanna-Mari Etsivä nuorisotyöntekijä etsivä nuorisotyöntekijä sanna-mari.poyry@muonio.fi 040 489 5167
Yhteispohjoismainen kirjastoauto 0400 398 219
Päiväkoti Tunturihelmi, Vadelma 040 489 5115
Lappi Merikki sivistystoimenjohtaja merikki.lappi@muonio.fi 040 489 5160
Pöyskö Mari toimistosihteeri mari.poysko@muonio.fi 040 353 3424
Jaakkola Pihla liikuntasihteeri pihla.jaakkola@muonio.fi 040 489 5146
Regina Vesa liikunta-alueet vesa.regina@muonio.fi 0400 420 486
Kurki Leena varhaiskasvatusjohtaja leena.kurki@muonio.fi 040 489 5113
Päiväkoti Tunturihelmi, Hilla 040 489 5168
Pouttu Heidi nuorisosihteeri heidi.pouttu@muonio.fi 040 592 9281
Päiväkoti Tunturihelmi, Puolukka 040 489 5165
Kirjasto lainaus lainaus 040 356 6254
Päiväkoti Tunturihelmi, Mansikka 040 489 5114
Löppönen Paula kirjastonjohtaja-kulttuuriohjaaja paula.lopponen@muonio.fi 040 489 5110
Hemminki Taija perhetyöntekijä taija.hemminki@muonio.fi 040 489 5157
Muotka Maria sosiaalityöntekijä maria.muotka@muonio.fi 040 569 1797
Niemelä-Muotka Elina toimistosihteeri elina.niemela-muotka@muonio.fi 040 489 5112
Liikavainio Riitta sosiaaliohjaaja riitta.liikavainio@muonio.fi 040 569 1797
Rauhala Pirkko kehitysvammaohjaaja pirkko.rauhala@muonio.fi 040 489 5119
Waljus Lea palvelusuunnittelija lea.waljus@muonio.fi 040 724 4025
Luhtaanmäki Aira toimistosihteeri aira.luhtaanmaki@muonio.fi 040 489 5150
Virka-aikainen päivystys 040 489 5173
Muotka Henri vs. sosiaalijohtaja henri.muotka@muonio.fi 040 489 5181
Vuollo-Uusisalmi Päivi sosiaaliohjaaja paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi 040 489 5152
Vanhapiha Tuula siistijä tuula.vanhapiha@muonio.fi 040 489 5178
Tammilehto Jussi-Pekka tekninen johtaja jussi-pekka.tammilehto@muonio.fi 0400 398 062
Muotka Jaakko kunnanrakennusmestari jaakko.muotka@muonio.fi 040 516 0790
Vainio Juha rakennusmestari juha.vainio@muonio.fi 040 489 5185
Airaksinen Sirpa toimistosihteeri sirpa.airaksinen@muonio.fi 040 489 5107
Kuru Marja-Leena siistijä marja-leena.kuru@muonio.fi 040 489 5189
Virkkunen Sari toimistosihteeri sari.virkkunen@muonio.fi 040 489 5106
Sieppi Tarmo kirvesmies tarmo.sieppi@muonio.fi 040 489 5148
Holck Aapo vesilaitos aapo.holck@muonio.fi 040 846 1553
Muotka Kaisa ravitsemispäällikkö anna-kaisa.muotka@muonio.fi 040 489 5121
Keskuskeittiö keskuskeittio@muonio.fi 040 489 5122
Junnila Raija siistijä raija.junnila@muonio.fi 040 489 5174
Kuisma Tuija siistijä tuija.kuisma@muonio.fi 040 489 5145
Kuru Anja siistijä anja.kuru@muonio.fi 040 489 5177
Reponiemi Ville kiinteistönhoitaja ville.reponiemi@muonio.fi 040 846 7810
Vanhapiha Jorma kiinteistönhoitaja jorma.vanhapiha@muonio.fi 040 843 6015
Yliniemi Janne kiinteistönhoitaja janne.yliniemi@muonio.fi 040 358 5953
Muotka Joa vesilaitos joa.muotka@muonio.fi 0400 692 822
Kuru Tonja siistijä tonja.kuru@muonio.fi 040 489 5120
Talonmiespäivystys 040 836 3396
Fillaripaja 040 489 5194
Mediapaja 040 489 5142
Muotka Annika yksilövalmentaja annika.muotka@muonio.fi 040 187 8215
Kuljetuspaja 040 725 1444
Puupaja 040 489 5154
Kirpputori 040 489 5143
Marjapaikka osasto / asiakkaat 040 489 5118
Ojusniitty hoitajat 040 489 5161
Ojusniitty hoitajat 040 489 5162
Kotipalvelu klo 8 - 20 lähihoitajat 040 489 5156
Korva Kati avopalveluiden vastaava kati.korva@muonio.fi 040 489 5116
Sirkka Kati tehostetun palveluasumisen vastaava kati.sirkka@muonio.fi 040 489 5184
Holck Katriina ikäihmisten sairaanhoitaja / hyvinvointityöntekijä katriina.holck@muonio.fi 040 645 2110
Marjapaikka osasto 040 489 5117
Jarva Tuisku luokanopettaja (2 A) tuisku.jarva@muonio.fi 040 489 5139
Kuukkanen Pirjo luokanopettaja (2 B) pirjo.kuukkanen@muonio.fi 040 489 5128
Murtola Seppo luokanopettaja (3 A) ja (3 B) seppo.murtola@muonio.fi 040 596 1390
Muotka Kaisa apulaisjohtaja, luokanopettaja (3 B) kaisa.muotka@muonio.fi 040 489 5137
Vuollo Leena-Kaisa luokanopettaja (4 A) leena-kaisa.vuollo@muonio.fi 040 593 2751
Heikkilä Elisa luokanopettaja (6 A) elisa.heikkila@muonio.fi 040 184 0672
Pöyhtäri Soile erityisopettaja alakoulu soile.poyhtari@muonio.fi 040 489 5138
Kaikkonen Niina aineenopettaja niina.kaikkonen@muonio.fi 040 489 5131
Kalliainen Sirkka aineenopettaja sirkka.kalliainen@muonio.fi 040 849 5126
Kauppinen Aino aineenopettaja aino.kauppinen@muonio.fi 040 489 5130
Paasonen Senni aineenopettaja (lv 9 A) senni.paasonen@muonio.fi 040 182 7300
Ranta Minna aineenopettaja
Riihimäki Marianne aineenopettaja (lv 8 A) marianne.riihimaki@muonio.fi 040 182 5453
Rossi Jaana aineenopettaja (lv 9 B) jaana.rossi@muonio.fi 040 542 6823
Saarinen Niko aineenopettaja niko.saarinen@muonio.fi 040 489 5125
Saraste Natalia aineenopettaja (lv 7. lk) natalia.saraste@muonio.fi 040 489 5141
Yliniemi Linda aineenopettaja linda.yliniemi@muonio.fi 040 485 9858
Hakala Anna erityisopettaja yläkoulu anna.hakala@muonio.fi 040 489 5129
Jerisjärvi Mirka koulunkäynninohjaaja mirka.jerisjarvi@muonio.fi 040 632 8526
Ruotsalainen Kaisa koulunuorisotyöntekijä kaisa.ruotsalainen@muonio.fi 040 188 4263
Nikkonen Maija-Riitta toimistosihteeri maijariitta.nikkonen@muonio.fi 040 489 5124
Kunnari Jenni koulunkäynninohjaaja jenni.kunnari@muonio.fi 040 489 5170
Kunnari Tiina koulunkäynninohjaaja tiina.kunnari@muonio.fi 040 571 2037
Nuutinen Päivi koulunkäynninohjaaja paivi.nuutinen@muonio.fi 040 198 4107
Soutukorva Johanna koulunkäynninohjaaja johanna.soutukorva@muonio.fi 040 575 6879
Spåra Anne koulunkäynninohjaaja anne.spåra@muonio.fi 040 191 6217
Kuisma Tuija siistijä yläkoulu tuija.kuisma@muonio.fi 040 489 5145
Miettunen Emilia luokanopettaja (6 B) emilia.matasaho@muonio.fi 040 489 5135
Naalisvaara Lassi luokanopettaja (4 B) lassi.naalisvaara@muonio.fi 040 489 5147
Liikamaa Johanna yhtenäiskoulun keittiö johanna.liikamaa@muonio.fi 040 725 1281
Vuollo Jaana luokanopettaja (5 B) jaana.vuollo@muonio.fi 040 489 5175
Kuru Marja-Leena siistijä alakoulu marja-leena.kuru@muonio.fi 040 489 5189
Rantakokko Päivi perusopetuksen rehtori paivi.rantakokko@muonio.fi 040 489 5190
Vuollo-Uusisalmi Päivi koulukuraattori paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi 040 489 5152
Lantto Laura esikoulunopettaja laura.lantto@muonio.fi 040 489 5140
Kirsilä Margit esikoulunopettaja margit.kirsila@muonio.fi 040 549 8189
Pöykkö Seija luokanopettaja (1 A) seija.poykko@muonio.fi 040 489 5169
Ylitalo Paula luokanopettaja (1 B) paula.ylitalo@muonio.fi 040 184 7633
Vaattovaara Paula aineenopettaja paula.vaattovaara@muonio.fi 040 182 5810
Junnila Raija siistijä alakoulu raija.junnila@muonio.fi 040 489 5174
Koivisto Merja yhtenäiskoulun keittiö merja.koivisto@muonio.fi 040 612 5564
Wallenius Inka luokanopettaja (5 A) inka.wallenius@muonio.fi 040 182 5453
Sarajärvi Elli kouluterveydenhoitaja elli.sarajarvi@muonio.fi 040 824 5892

Malila Outi

toimistosihteeri

040 489 5103

outi.malila@muonio.fi

Kauppinen Heikki

maaseutupäällikkö

0400 823 471

heikki.kauppinen@muonio.fi

Kylä-Kaila Kaisa

elinkeinokoordinaattori

040 489 5153

kaisa.kyla-kaila@muonio.fi

Enbuska-Mäki Laura

Kunnanjohtaja

0400 477 723

laura.enbuska-maki@muonio.fi

Rauhala Elli

toimistosihteeri

040 489 5104

elli.rauhala@muonio.fi

Keimiöniemi Anne-Mari

Kunnanhallituksen puheenjohtaja

040 489 5192

anne-mari.keimioniemi@muonio.fi

Pinola Matti

hallinto- ja henkilöstösuunnittelija

040 489 5183

matti.pinola@muonio.fi

Huhtamäki Hannaleena

Kunnanvaltuuston puheenjohtaja

040 489 5191

hanna.huhtamaki@muonio.fi

Rantakokko Katri

hallintojohtaja

040 185 5454

katri.rantakokko@muonio.fi

Hietala Merja

taloussihteeri

040 821 2835

merja.hietala@muonio.fi

Friman Mirja

toimistosihteeri

040 489 5101

mirja.friman@muonio.fi

Lappi Merikki

vt. rehtori

040 489 5160

merikki.lappi@muonio.fi

Nikkonen Maija-Riitta

toimistosihteeri

040 489 5124

maijariitta.nikkonen@muonio.fi

Soutukorva Eliisa

aineenopettaja, apulaisrehtori

040 489 5134

eliisa.soutukorva@muonio.fi

Matkailuneuvonta SEO Muonio

Matkailuneuvonta

040 585 1864

info@muonio.fi

Aamu- ja iltapäivähoito

040 489 5163

Pöyry Sanna-Mari Etsivä nuorisotyöntekijä

etsivä nuorisotyöntekijä

040 489 5167

sanna-mari.poyry@muonio.fi

Yhteispohjoismainen kirjastoauto

0400 398 219

Päiväkoti Tunturihelmi, Vadelma

040 489 5115

Lappi Merikki

sivistystoimenjohtaja

040 489 5160

merikki.lappi@muonio.fi

Pöyskö Mari

toimistosihteeri

040 353 3424

mari.poysko@muonio.fi

Jaakkola Pihla

liikuntasihteeri

040 489 5146

pihla.jaakkola@muonio.fi

Regina Vesa

liikunta-alueet

0400 420 486

vesa.regina@muonio.fi

Kurki Leena

varhaiskasvatusjohtaja

040 489 5113

leena.kurki@muonio.fi

Päiväkoti Tunturihelmi, Hilla

040 489 5168

Pouttu Heidi

nuorisosihteeri

040 592 9281

heidi.pouttu@muonio.fi

Päiväkoti Tunturihelmi, Puolukka

040 489 5165

Kirjasto lainaus

lainaus

040 356 6254

Päiväkoti Tunturihelmi, Mansikka

040 489 5114

Löppönen Paula

kirjastonjohtaja-kulttuuriohjaaja

040 489 5110

paula.lopponen@muonio.fi

Hemminki Taija

perhetyöntekijä

040 489 5157

taija.hemminki@muonio.fi

Muotka Maria

sosiaalityöntekijä

040 569 1797

maria.muotka@muonio.fi

Niemelä-Muotka Elina

toimistosihteeri

040 489 5112

elina.niemela-muotka@muonio.fi

Liikavainio Riitta

sosiaaliohjaaja

040 569 1797

riitta.liikavainio@muonio.fi

Rauhala Pirkko

kehitysvammaohjaaja

040 489 5119

pirkko.rauhala@muonio.fi

Waljus Lea

palvelusuunnittelija

040 724 4025

lea.waljus@muonio.fi

Luhtaanmäki Aira

toimistosihteeri

040 489 5150

aira.luhtaanmaki@muonio.fi

Virka-aikainen päivystys

040 489 5173

Muotka Henri

vs. sosiaalijohtaja

040 489 5181

henri.muotka@muonio.fi

Vuollo-Uusisalmi Päivi

sosiaaliohjaaja

040 489 5152

paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi

Vanhapiha Tuula

siistijä

040 489 5178

tuula.vanhapiha@muonio.fi

Tammilehto Jussi-Pekka

tekninen johtaja

0400 398 062

jussi-pekka.tammilehto@muonio.fi

Muotka Jaakko

kunnanrakennusmestari

040 516 0790

jaakko.muotka@muonio.fi

Vainio Juha

rakennusmestari

040 489 5185

juha.vainio@muonio.fi

Airaksinen Sirpa

toimistosihteeri

040 489 5107

sirpa.airaksinen@muonio.fi

Kuru Marja-Leena

siistijä

040 489 5189

marja-leena.kuru@muonio.fi

Virkkunen Sari

toimistosihteeri

040 489 5106

sari.virkkunen@muonio.fi

Sieppi Tarmo

kirvesmies

040 489 5148

tarmo.sieppi@muonio.fi

Holck Aapo

vesilaitos

040 846 1553

aapo.holck@muonio.fi

Muotka Kaisa

ravitsemispäällikkö

040 489 5121

anna-kaisa.muotka@muonio.fi

Junnila Raija

siistijä

040 489 5174

raija.junnila@muonio.fi

Kuisma Tuija

siistijä

040 489 5145

tuija.kuisma@muonio.fi

Kuru Anja

siistijä

040 489 5177

anja.kuru@muonio.fi

Reponiemi Ville

kiinteistönhoitaja

040 846 7810

ville.reponiemi@muonio.fi

Vanhapiha Jorma

kiinteistönhoitaja

040 843 6015

jorma.vanhapiha@muonio.fi

Yliniemi Janne

kiinteistönhoitaja

040 358 5953

janne.yliniemi@muonio.fi

Muotka Joa

vesilaitos

0400 692 822

joa.muotka@muonio.fi

Kuru Tonja

siistijä

040 489 5120

tonja.kuru@muonio.fi

Talonmiespäivystys

040 836 3396

Fillaripaja

040 489 5194

Mediapaja

040 489 5142

Muotka Annika

yksilövalmentaja

040 187 8215

annika.muotka@muonio.fi

Kuljetuspaja

040 725 1444

Puupaja

040 489 5154

Kirpputori

040 489 5143

Marjapaikka

osasto / asiakkaat

040 489 5118

Ojusniitty

hoitajat

040 489 5161

Ojusniitty

hoitajat

040 489 5162

Kotipalvelu klo 8 - 20

lähihoitajat

040 489 5156

Korva Kati

avopalveluiden vastaava

040 489 5116

kati.korva@muonio.fi

Sirkka Kati

tehostetun palveluasumisen vastaava

040 489 5184

kati.sirkka@muonio.fi

Holck Katriina

ikäihmisten sairaanhoitaja / hyvinvointityöntekijä

040 645 2110

katriina.holck@muonio.fi

Marjapaikka

osasto

040 489 5117

Jarva Tuisku

luokanopettaja (2 A)

040 489 5139

tuisku.jarva@muonio.fi

Kuukkanen Pirjo

luokanopettaja (2 B)

040 489 5128

pirjo.kuukkanen@muonio.fi

Murtola Seppo

luokanopettaja (3 A) ja (3 B)

040 596 1390

seppo.murtola@muonio.fi

Muotka Kaisa

apulaisjohtaja, luokanopettaja (3 B)

040 489 5137

kaisa.muotka@muonio.fi

Vuollo Leena-Kaisa

luokanopettaja (4 A)

040 593 2751

leena-kaisa.vuollo@muonio.fi

Heikkilä Elisa

luokanopettaja (6 A)

040 184 0672

elisa.heikkila@muonio.fi

Pöyhtäri Soile

erityisopettaja alakoulu

040 489 5138

soile.poyhtari@muonio.fi

Kaikkonen Niina

aineenopettaja

040 489 5131

niina.kaikkonen@muonio.fi

Kalliainen Sirkka

aineenopettaja

040 849 5126

sirkka.kalliainen@muonio.fi

Kauppinen Aino

aineenopettaja

040 489 5130

aino.kauppinen@muonio.fi

Paasonen Senni

aineenopettaja (lv 9 A)

040 182 7300

senni.paasonen@muonio.fi

Ranta Minna

aineenopettaja

Riihimäki Marianne

aineenopettaja (lv 8 A)

040 182 5453

marianne.riihimaki@muonio.fi

Rossi Jaana

aineenopettaja (lv 9 B)

040 542 6823

jaana.rossi@muonio.fi

Saarinen Niko

aineenopettaja

040 489 5125

niko.saarinen@muonio.fi

Saraste Natalia

aineenopettaja (lv 7. lk)

040 489 5141

natalia.saraste@muonio.fi

Yliniemi Linda

aineenopettaja

040 485 9858

linda.yliniemi@muonio.fi

Hakala Anna

erityisopettaja yläkoulu

040 489 5129

anna.hakala@muonio.fi

Jerisjärvi Mirka

koulunkäynninohjaaja

040 632 8526

mirka.jerisjarvi@muonio.fi

Ruotsalainen Kaisa

koulunuorisotyöntekijä

040 188 4263

kaisa.ruotsalainen@muonio.fi

Nikkonen Maija-Riitta

toimistosihteeri

040 489 5124

maijariitta.nikkonen@muonio.fi

Kunnari Jenni

koulunkäynninohjaaja

040 489 5170

jenni.kunnari@muonio.fi

Kunnari Tiina

koulunkäynninohjaaja

040 571 2037

tiina.kunnari@muonio.fi

Nuutinen Päivi

koulunkäynninohjaaja

040 198 4107

paivi.nuutinen@muonio.fi

Soutukorva Johanna

koulunkäynninohjaaja

040 575 6879

johanna.soutukorva@muonio.fi

Spåra Anne

koulunkäynninohjaaja

040 191 6217

anne.spåra@muonio.fi

Kuisma Tuija

siistijä yläkoulu

040 489 5145

tuija.kuisma@muonio.fi

Miettunen Emilia

luokanopettaja (6 B)

040 489 5135

emilia.matasaho@muonio.fi

Naalisvaara Lassi

luokanopettaja (4 B)

040 489 5147

lassi.naalisvaara@muonio.fi

Liikamaa Johanna

yhtenäiskoulun keittiö

040 725 1281

johanna.liikamaa@muonio.fi

Vuollo Jaana

luokanopettaja (5 B)

040 489 5175

jaana.vuollo@muonio.fi

Kuru Marja-Leena

siistijä alakoulu

040 489 5189

marja-leena.kuru@muonio.fi

Rantakokko Päivi

perusopetuksen rehtori

040 489 5190

paivi.rantakokko@muonio.fi

Vuollo-Uusisalmi Päivi

koulukuraattori

040 489 5152

paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi

Lantto Laura

esikoulunopettaja

040 489 5140

laura.lantto@muonio.fi

Kirsilä Margit

esikoulunopettaja

040 549 8189

margit.kirsila@muonio.fi

Pöykkö Seija

luokanopettaja (1 A)

040 489 5169

seija.poykko@muonio.fi

Ylitalo Paula

luokanopettaja (1 B)

040 184 7633

paula.ylitalo@muonio.fi

Vaattovaara Paula

aineenopettaja

040 182 5810

paula.vaattovaara@muonio.fi

Junnila Raija

siistijä alakoulu

040 489 5174

raija.junnila@muonio.fi

Koivisto Merja

yhtenäiskoulun keittiö

040 612 5564

merja.koivisto@muonio.fi

Wallenius Inka

luokanopettaja (5 A)

040 182 5453

inka.wallenius@muonio.fi

Sarajärvi Elli

kouluterveydenhoitaja

040 824 5892

elli.sarajarvi@muonio.fi